Kontor logoPodium Investment logoNowy Styl Group logoPorto Office A Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArchicom logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoINTERBIURO logoCity Space logoVastint Poland Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoHAVRE Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTétris Poland logoCOTEX Office Centre logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoSpectra Development logoBusiness House logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAgrobex Sp. z o.o. logoTorus logoARTSERVIS sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoAluprof S.A. logoForbo Flooring Systems Polska logoVantage Development S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Cathedral Plaza Office do zburzenia

Sąd apelacyjny Suceava, jednej z dzielnic Bukaresztu, uznał że obiekt wzniesiono niezgodnie z prawem.

Rzymskokatolicka archidiecezja w Bukareszcie zwróciła się z prośbą o zburzenie 19-piętrowego Cathedral Plaza Office po tym, jak uprawomocnił się wyrok sądu apelacyjnego Suceava w Bukareszcie - czytamy w „Romanian Times”.

Sędziowie uznali, że inwestycja została zrealizowana niezgodnie z prawem, zbyt blisko istniejącego kościoła. Decyzja o anulowaniu pozwolenia na budowę jest definitywna i nieodwołalna.

Kontrowersję wzbudza fakt, że inwestor Cathedral Office – spółka Millennium Building Development – sprzedała biurowiec brytyjskiemu funduszowi inwestycyjnemu w maju 2011 r. za kwotę 70 mln euro. Co więcej większość powierzchni jest już wynajęta. Deweloper uznał, że decyzja sądu jest „niezwykle opóźniona”. Sprawa ma zostać skierowana do sądu międzynarodowego - poinformowała Gazeta.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra