Archicom logoFYI Commercial Consulting logoVantage Development S.A. logoTorus logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoSpectra Development logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKontor logoCOTEX Office Centre logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoBusiness House logoCity Space logoINTERBIURO logoOlivia Business Centre logoAluprof S.A. logoTétris Poland logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoHAVRE Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoForbo Flooring Systems Polska logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoPodium Investment logoPorto Office A Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoNowy Styl Group logoINTER-BUD logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Hossa na rynku klimatyzatorów

Inwestycje w nieruchomości pobudzają popyt na instalacje klimatyzacyjne.

Producenci i usługodawcy z rynku klimatyzacji przeżywają oblężenie. Zwiększająca się podaż powierzchni komercyjnej i mieszkaniowej spowodowała znaczący, bo w niektórych przypadkach nawet 100 proc. wzrost sprzedaży – czytamy w „Dzienniku Gazeta Prawna”.

Boom na rynku może spowodować ekspansję producentów do Polski. Najbardziej prawdopodobne jest - już niedługo - otwarcie fabryki przez Samsunga. W ślad za nim, na rynek polski mogą wejść producenci azjatyccy. Takie zmiany będą gwarancją powstania nowych miejsc pracy - podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Rozwój rynku może jednak zostać zahamowany. Minął już bowiem termin wydania ustawy, dzięki której wymagane przez UE certyfikaty dotyczące uprawnień do montażu i serwisowania klimatyzacji, będą możliwe do uzyskania także w Polsce. W związku z opóźnieniami, możliwe jest, że polskie firmy nie będą mogły wykonywać swoich usług za granicą.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra