HAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoKwiaty dla biura logoOnyx Business Point logoPRO-INVEST S.A. logoSpectra Development logoArchicom logoGłówka Pracuje logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoGTV Lighting logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoBusiness House logoCity Office logoUNIMOR Development S.A. logoOlivia Business Centre logoKart Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoCHB14 logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoTorus logoAluprof S.A. logoTétris Poland logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTERBIURO logoGhelamco Poland logoDEVCO Sp. z.o.o. logoCOTEX Office Centre logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoEcho Investment logoHAVRE Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoCity Space logoPorto Office B Sp. z o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoOmnitech Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoLobos Nieruchomości logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Google Campus wyrośnie w Warszawie

Google Campus w Londynie, fot. googlepolska.blogspot.com
Google Campus w Londynie, fot. googlepolska.blogspot.com
Eric Schmidt, prezes wykonawczy Google, ogłosił powstanie Campusu podczas spotkania z premierem Donaldem Tuskiem w środę, 4 czerwca br.

Warszawski Campus ma zostać otwarty w 2015 r. i będzie trzecim takim projektem na świecie, po ośrodkach w Londynie i Tel Avivie.

 

Czym jest Google Campus? Najprościej mówiąc, jest to miejsce, gdzie mogą gromadzić się przedsiębiorcy, by zdobywać wiedzę i budować firmy. Mają oni możliwość skorzystania ze wsparcia mentorów, a także uczestnictwa w kursach, prowadzonych przez lokalne społeczności startupowe, doświadczonych przedsiębiorców i pracowników Google. Warszawska placówka ma dołączyć do globalnego programu Google for Entrepreneurs, dedykowanego przedsiębiorcom i innym globalnym społecznościom startupowym.

 

Jak powiedział Eric Schmidt podczas spotkania z premierem Donaldem Tuskiem: Jesteśmy dumni z tego, że społeczność startupowa tak dynamicznie rozwija się w Polsce, a także tutaj, w Warszawie. Mamy nadzieję, że warszawski Campus pomoże w rozwoju technologicznych przedsiębiorstw, wzmocni ekosystem startupów i zachęci do rozwoju innowacyjności w Polsce.

 

Google prowadzi obecnie kilka inicjatyw w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Program Google for Entrepreneurs Kraków pozwolił firmie zorientować się, jak prężnie rozwijają się polskie startupy. Na początku kwietnia 2014 r., w porozumieniu z Uniwersytetem Warszawskim, Google powołał Digital Economy Lab, którego celem jest udzielenie wsparcia dla wykorzystania nowoczesnych technologii w gospodarce i społeczeństwie, a także współpraca z instytucjami rządowymi w tym zakresie. Warto wspomnieć również o kampanii New Europe Challengers, która powstanie we współpracy z Res Publicą, Funduszem Wyszehradzkim i Financial Times. Ma ona zidentyfikować nową generację liderów, mających największy wpływ na innowacyjność w regionie.

 

Na razie nie zostały podane szczegóły dotyczące wyglądu i dokładnej lokalizacji Campusu w Warszawie, ale prezentujemy wnętrze placówki w Londynie:

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra