Spectra Development logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoAgrobex Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoArchicom logoTétris Poland logoLC Corp S.A. logoPodium Investment logoDEVCO Sp. z.o.o. logoINTERBIURO logoARTSERVIS sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoAluprof S.A. logoINTER-BUD logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoFYI Commercial Consulting logoVastint Poland Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoVantage Development S.A. logoBusiness House logoCity Space logoCOTEX Office Centre logoHAVRE Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoEcho Investment logoForbo Flooring Systems Polska logoUNIMOR Development S.A. logoKontor logoTorus logoGhelamco Poland logoPorto Office A Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Google Campus wyrośnie w Warszawie

Google Campus w Londynie, fot. googlepolska.blogspot.com
Google Campus w Londynie, fot. googlepolska.blogspot.com
Eric Schmidt, prezes wykonawczy Google, ogłosił powstanie Campusu podczas spotkania z premierem Donaldem Tuskiem w środę, 4 czerwca br.

Warszawski Campus ma zostać otwarty w 2015 r. i będzie trzecim takim projektem na świecie, po ośrodkach w Londynie i Tel Avivie.

 

Czym jest Google Campus? Najprościej mówiąc, jest to miejsce, gdzie mogą gromadzić się przedsiębiorcy, by zdobywać wiedzę i budować firmy. Mają oni możliwość skorzystania ze wsparcia mentorów, a także uczestnictwa w kursach, prowadzonych przez lokalne społeczności startupowe, doświadczonych przedsiębiorców i pracowników Google. Warszawska placówka ma dołączyć do globalnego programu Google for Entrepreneurs, dedykowanego przedsiębiorcom i innym globalnym społecznościom startupowym.

 

Jak powiedział Eric Schmidt podczas spotkania z premierem Donaldem Tuskiem: Jesteśmy dumni z tego, że społeczność startupowa tak dynamicznie rozwija się w Polsce, a także tutaj, w Warszawie. Mamy nadzieję, że warszawski Campus pomoże w rozwoju technologicznych przedsiębiorstw, wzmocni ekosystem startupów i zachęci do rozwoju innowacyjności w Polsce.

 

Google prowadzi obecnie kilka inicjatyw w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Program Google for Entrepreneurs Kraków pozwolił firmie zorientować się, jak prężnie rozwijają się polskie startupy. Na początku kwietnia 2014 r., w porozumieniu z Uniwersytetem Warszawskim, Google powołał Digital Economy Lab, którego celem jest udzielenie wsparcia dla wykorzystania nowoczesnych technologii w gospodarce i społeczeństwie, a także współpraca z instytucjami rządowymi w tym zakresie. Warto wspomnieć również o kampanii New Europe Challengers, która powstanie we współpracy z Res Publicą, Funduszem Wyszehradzkim i Financial Times. Ma ona zidentyfikować nową generację liderów, mających największy wpływ na innowacyjność w regionie.

 

Na razie nie zostały podane szczegóły dotyczące wyglądu i dokładnej lokalizacji Campusu w Warszawie, ale prezentujemy wnętrze placówki w Londynie:


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra