Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Zwolnienia, zatrudnienia i nowe biuro Allegro

Allegro zmienia organizację i sposób działania firmy, a także ogłasza otwarcie nowego biura w Polsce - tym razem w Krakowie.

Grupa Allegro zapowiedziała zmiany, które mają na celu usprawnienie zarządzania biznesem. W tym celu obszary spółki, takie jak marketing, obsługa klienta, IT, finanse i administracja będą przeorganizowane w taki sposób, by mogły skupiać się na kluczowych zadaniach i wspierać poszczególne segmenty grupy.

 

Reorganizacja jest niezbędna, abyśmy mogli myśleć o sukcesie w przyszłości. Chcemy mieć możliwość efektywnego rozwoju produktów i usług, których nasi klienci oczekują w dynamicznie zmieniającym się, mobilnym świecie. W ciągu ostatnich 14 lat, zdolność ciągłego rozwoju i adaptacji naszego biznesu pomogła nam ulokować Allegro na pozycji lidera branży e-commerce w Polsce. Nasz przyszły sukces zależy od transformacji w firmę bardziej elastyczną i zorientowaną na klienta – komentuje Przemysław Budkowski, zarządzający serwisami transakcyjnymi Allegro w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Grupa zamierza zatrudnić kilkudziesięciu nowych inżynierów oprogramowania, którzy zajmą się przede wszystkim rozwojem produktów i usług mobilnych. Jednocześnie, efektem zmian będzie zwolnienie ok. 90 osób i przeniesienie do firm świadczących usługi dla Allegro w ramach outsourcingu kolejnych 80. Ponadto blisko 70 pracowników z centralnych zespołów wsparcia trafi do segmentów biznesowych. Spółka zapowiada jednak, że wszyscy pracownicy, których dotyczyć będą zmiany, uzyskają – jak czytamy w oficjalnym komunikacie – „ponadstandardowe wsparcie w procesie poszukiwania nowego zatrudnienia”.

 

Zmiany, które ogłaszamy dzisiaj są kluczowe dla dalszego sukcesu Allegro i pokazują nasze długoterminowe zaangażowanie w Polsce. Jednocześnie zdaję sobie sprawę z tego, że planowana racjonalizacja zatrudnienia może budzić zaniepokojenie, gdyż niestety będziemy musieli się pożegnać z niektórymi współpracownikami. Pamiętamy jednak, że to pracownicy są najcenniejszym kapitałem naszej firmy. Dlatego tym, którym nie możemy zaoferować pracy w nowej strukturze organizacyjnej, udzielimy pomocy i wsparcia w znalezieniu nowego zatrudnienia. Jest to dla mnie osobiście bardzo istotne – zapewnia Przemysław Budkowski.

 

Ważną zmianą Allegro jest także decyzja o otwarciu piątego polskiego biura w Krakowie – dotychczasowe działają w Poznaniu, Warszawie, Toruniu i Wrocławiu.

 

Allegro działa na rynku platform handlowych jako operator Allegro.pl w Polsce, Aukro.ua na Ukrainie, Aukro.cz w Czechach oraz Molotok.ru w Rosji. Do grupy należą również w obszarze usług płatniczych serwis PayU.pl; serwisy ogłoszeniowe, takie jak OLX.pl, otoMoto.pl czy otoDom.pl; porównywarka Ceneo.pl, a także kluby zakupowe Fashiondays.pl i Agito.pl. Dodatkowo w Polsce w ramach Grupy funkcjonują m.in. popularny serwis społecznościowy Wykop.pl, serwis finansowy Bankier.pl oraz GG.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra