Assa Abloy

Ochnik stawia na biura

Dzielna 60
Zakończenie modernizacji kompleksu biurowego Dzielna 60, w którego skład wchodzi 5 budynków biurowych, planowane jest do końca bieżącego roku
Firma znana z produkcji galanterii skórzanej rozwija działalność na rynku nieruchomości biurowych.

Ochnik Development to firma deweloperska, wywodząca się ze struktur polskiej marki, która od 1989 r. projektuje i produkuje odzież oraz galanterię skórzaną. Obecnie firma zamierza rozwijać działalność w Warszawie, gdzie finalizuje modernizację i rozbudowę kompleksu biurowego Dzielna 60. Inwestycja składa się z 5 obiektów biurowych o łącznej powierzchni ok. 20 000 mkw., z których każdy posiada nazwę innej dzielnicy Warszawy: Żoliborz (2814 mkw.), Śródmieście (6777 mkw.), Praga (1048 mkw.), Muranów (116 mkw.) i Wola (7220 mkw.). Kompleks, zlokalizowany na Muranowie pomiędzy ul. Dzielną, Pawią i Esperanto, zostanie oddany do użytku do końca br.

 

Po renowacji Dzielna 60 zaoferuje nowoczesną powierzchnię biurową w architekturze oddającej klimat starego Mokotowa. W budynkach zostaną zachowane niektóre części konstrukcyjne i oryginalne cegły. Budynki ozdobią ponadto elementy szkła, stali i kamienia, a charakter surowego loftu przełamią materiały takie jak drewno, piaskowiec, ciepłe elewacje budynków, a także elementy aranżacyjne – szklana nadbudowa i panoramiczna winda.

 

Na terenie nieruchomości znajdzie się ponadto parking z 200 miejscami postojowymi, restauracja, centrum konferencyjne, strefa relaksu w stylu loftowym - miejsce nieoficjalnych spotkań biznesowych, służące integracji w czasie wolnym od pracy, a także wewnętrzny dziedziniec, do aranżacji którego wykorzystane zostały szklana pergola i balustrady, podświetlane ławki z siedziskami z drewna egzotycznego, elementy małej architektury i kompozycje zieleni z systemem nawadniającym. Inwestor zadbał ponadto o udogodnienia dla rowerzystów – parking i kabiny prysznicowe.

 

Grupa Ochnik zrealizowała dotychczas m.in. inwestycję Leśna Magdalenka, oferującą domy jednorodzinne w podwarszawskiej Magdalence oraz osiedle mieszkaniowe Cichy Zakątek, powstające kilkuetapowo w Garwolinie, w którym znajdzie się łącznie ponad 320 mieszkań. W portfolio firmy znajduje się ponadto Retail Park - Pasaż Targowa - o powierzchni ponad 3300 mkw. usytuowany w Garwolinie. W tym mieście deweloper planuje także budowę projektu mieszkaniowo-usługowego.


0.0
Tagi:
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 3
popo :
Nareszcie ktoś pomyślał i zamiast budować nowe wysokościowce, odnowił fajny budynek w dobrej lokalizacji, za mało jest tego typu biur w stolicy
14 stycznia 2015 15:51
Padre :
Duże okna, wysokie sufity, klimat jest :) Co lofty to lofty jednak, a nie boks w wieżowcu
30 grudnia 2014 13:24
Monio :
Ale pięknie! Ciekawe jak w środku to wygląda?
29 grudnia 2014 14:41