Bank wybrał biurowiec w Warszawie

Swoje biuro w stolicy otworzy znany bank inwestycyjny - Goldman Sachs, zachęcony m.in. rozwojem Giełdy Papierów Wartościowych.

Swoje biuro w stolicy będzie miał kolejny znany bank inwestycyjny. Jak informuje parkiet.com, na czele biura stanie Artur Tomala, który wcześniej był odpowiedzialny za doradztwo na polskim rynku kapitałowym. Goldman Sachs będą reprezentować także Mirosław Urbański, który stanie się doradcą w zakresie finansowania i Marek Raczko, ekonomista banku. Spółka planuje także zatrudnienie analityków.

Do otwarcia biura w Warszawie władze Goldman Sachs skłonił przede wszystkim rozwój GPW, wzrost skali transakcji prywatyzacji, fuzji i przejęć na polskim rynku. Dodatkowo umocnienie rynku kapitałowego z silnym udziałem inwestorów indywidualnych i rozwój biznesu i kontaktów z klientami było czynnikiem decydującym.

Goldman Sachs doradzać będzie zarówno inwestorom krajowym, jak i zagranicznym. Firma znana jest m.in. z prowadzenia działalności doradczej na rzecz Polskiej Grupy Energetycznej, PZU, GPW czy Raiffeisenowi. Goldman Sachs jest dealerem skarbowych papierów wartościowych – ma możliwość zakupu obligacji rządowych bezpośrednio na aukcjach organizowanych przez Ministerstwo Finansów.

 Czytaj więcej newsów  


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz