Kinnarps 01.06-30.06

Biura e-generacji

Jak informują analitycy CB Richard Ellis (CBRE), w przyszłości największe korporacje wykreują nową modę na mobilne miejsca pracy.

Jak informują analitycy CB Richard Ellis (CBRE), w przyszłości największe korporacje wykreują nową modę na mobilne miejsca pracy. Nawet 30-40 proc. korporacji będzie tworzyć miejsca do pracy tam, gdzie w danej chwili znajduje się ich pracownik.

Przyczyn tych zmian należy szukać w postępującym procesie globalizacji transnarodowych korporacji, które ogromny nacisk kładą na mobilność pracowników i elastyczną powierzchnię biurową. Ludzie wychowani w dobie internetu, czyli należący do grona tzw. e-generacji, wierzą, że zadania można wykonywać tak samo dobrze bez względu na to, gdzie zlokalizowane jest miejsce pracy. Swoboda wyboru jest przyczynia się do wzrostu efektywności pracy i satysfakcji pracowników.

Jednak, jak się okazuje posiadanie biura w tradycyjnym tego słowa znaczeniu również jest potrzebne, w celu stworzenia dla pracowników wspólnego miejsca pracy oraz miejsca spotkań i integracji.

 


5.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz