Kinnarps Polska

Biurowiec dla komisji sejmowych

Kłopoty finansowe wstrzymały budowę inwestycji.

Powrócił pomysł wybudowania nowego biurowca dla komisji sejmowych przy ul. Wiejskiej w Warszawie. Koncepcja architektoniczna została wyłoniona w konkursie w 2000 r., teraz trzeba przygotować konkretne plany obiektu. Według przyjętych założeń, budynek ma powstać do 2015 r. w miejscu, gdzie obecne znajduje się parking dla pracowników – informuje „Rzeczpospolita”.

Koszty poniesione na realizację inwestycji mają zamknąć się w kwocie 50 – 55 mln zł. W budynku ma znaleźć się co najmniej 16 sal, z których każda ma pomieścić minimum 100 osób. Dodatkowo przewidziano wydzielenie zaplecza do obsługi sal oraz podziemny parking – czytamy w „Rzeczpospolitej”. Za pomocą łącznika umieszczonego pod ziemią, nowy budynek zostanie połączony z istniejącymi budynkami.

Biurowiec miał powstać jeszcze w tym roku, przed rozpoczęciem polskiej prezydencji w UE, jednak kłopoty finansowe sprawiły, że w lipcu 2009 r. z inwestycji zrezygnowano. Problemem okazał się także nieuregulowany stan prawny działki – do jej części pretensje zgłosili dawni właściciele. Jednak dzięki zmianom w rozwiązaniach architektonicznych kwestię tę udało się już rozwiązać.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra