Inter-bud Fabryczna - duży

Biurowiec w zabytkowej kamienicy

Rewitalizacja i nadbudowa zabytkowej praskiej kamienicy w Warszawie.

PBM Południe Development realizuje w stolicy inwestycję, w efekcie której w kwartale ulic Kijowska, Wieczorkiewicza, Brzeska i Markowska powstanie kompleks mieszkaniowy i komercyjny. Projekt inwestycji składa się z dwóch etapów.

Pierwsza faza obejmie gruntowną rewitalizację i nadbudowę zabytkowej praskiej kamienicy z 1873 r., położonej przy ul. Kijowskiej 5. Przylegać do niej będzie nowy, podzielony na 6 kondygnacji budynek biurowy o łącznej powierzchni 5 tys. m kw. Do dyspozycji najemców i gości oddana zostanie recepcja, pomieszczenia usługowe na parterze oraz dwupoziomowy garaż podziemny, a także lokale gastronomiczne na poziomie -1. Cechą wyróżniającą inwestycję, będzie nietypowe rozwiązanie architektoniczne – pod 4-kondygnacyjnym nadwieszeniem będzie przebiegał ruch drogowy.
 
W ramach drugiego etapu zostanie wzniesiony budynek mieszkalny z częścią usługową. Inwestor nie odrzuca jednak możliwości zmiany funkcji mieszkaniowej na komercyjną. W budynku powstałyby wówczas powierzchnie biurowe lub hotelowe.
 
Wszystkie obiekty stworzą spójną, harmonijną całość. Co więcej, przystosowane zostaną dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Park Project II
mantra