GTV Lighting logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoSpectra Development logoVantage Development S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoAluprof S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoForbo Flooring Systems Polska logoPorto Office A Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTER-BUD logoLC Corp S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoNowy Styl Group logoTétris Poland logoOlivia Business Centre logoEcho Investment logoDEVCO Sp. z.o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoPodium Investment logoAgrobex Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoCity Space logoARTSERVIS sp. z o.o. logoKontor logoCOTEX Office Centre logoUNIMOR Development S.A. logoTorus logoBusiness House logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoArchicom logoINTER-MAR Stanisław Marzec logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Wrocław - 2 tys. mkw. dla młodych przedsiębiorców

Otwarcie IPiT - Maciej Bluj - wiceprezydent Wrocławia
Otwarcie IPiT, fot. WPT
Oficjalną działalność rozpoczął Inkubator Przedsiębiorczości i Technologii Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Przy ul. Fabrycznej na terenie Maszynowni Biznesu w lutym ruszył Inkubator Przedsiębiorczości i Technologii. Z ponad 2 000 mkw. powierzchni będzie mogło korzystać 60 młodych firm. Celem Inkubatora jest stworzenie warunków do powstawania nowych i rozwoju już istniejących małych i średnich firm. Jednymi z udogodnień, jakie inkubator oferuje powstającym pod jego skrzydłami biznesom, jest obniżanie bądź całkowita niwelację kosztów związanych z wynajmem biura i składkami ZUS.

 

Oprócz kwestii finansowych Inkubatory przede wszystkim dają możliwość wymiany doświadczeń i współpracy między debiutującymi przedsiębiorcami. Z twórczych interakcji nierzadko wynikają nowe koncepcje, które później przeradzają się w realne produkty i usługi trafiające na rynek.

 

Zanim powstał IPiT przez osiem lat w Parku Technologicznym działał Dolnośląski Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, udzielając swojego wsparcia ponad 100 firmom. Wiele z nich dziś jest renomowanymi przedsiębiorcami, działającymi na polskich i zagranicznych rynkach. W 2013 roku DAIP zwyciężył w międzynarodowym konkursie na najlepszy naukowy inkubator w kategorii zwrot z inwestycji publicznych. Dziś IPiT korzysta z doświadczenia starszego kolegi.

 

Firmy chcące rozwijać się pod skrzydłami Inkubatora mają łatwy dostęp do 10 wyspecjalizowanych laboratoriów, porad i warsztatów nt. prowadzenia własnego biznesu, a także salek konferencyjnych, zaplecza kuchennego i pokoju przeznaczonego do odpoczynku. Przez pierwszy rok cena wynajmu metra kwadratowego wynosi tylko 20 zł miesięcznie.

 

Łączny koszt inwestycji wyniósł około 11 mln zł. Fundusze pochodziły z budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra