HAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoAluprof S.A. logoEcho Investment logoKart Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoHexagon logoTriGranit Corporation logoDorbud S.A. logoPRO-INVEST S.A. logoWOMAK HOLDING logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoArchicom logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoTorus logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoSchüco International Polska logoFYI Commercial Consulting logoCity Space logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoHAVRE Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoLobos Nieruchomości logoUNIMOR Development S.A. logoKwiaty dla biura logoINTERBIURO logoGhelamco Poland logoAgrobex Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoNowy Styl Group logoBREMA Sp. z.o.o. logoCHB14 logoBusiness House logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoVastint Poland Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoSawig Invest Group logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoDEVCO Sp. z.o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Wrocław - 2 tys. mkw. dla młodych przedsiębiorców

Otwarcie IPiT - Maciej Bluj - wiceprezydent Wrocławia
Otwarcie IPiT, fot. WPT
Oficjalną działalność rozpoczął Inkubator Przedsiębiorczości i Technologii Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Przy ul. Fabrycznej na terenie Maszynowni Biznesu w lutym ruszył Inkubator Przedsiębiorczości i Technologii. Z ponad 2 000 mkw. powierzchni będzie mogło korzystać 60 młodych firm. Celem Inkubatora jest stworzenie warunków do powstawania nowych i rozwoju już istniejących małych i średnich firm. Jednymi z udogodnień, jakie inkubator oferuje powstającym pod jego skrzydłami biznesom, jest obniżanie bądź całkowita niwelację kosztów związanych z wynajmem biura i składkami ZUS.

 

Oprócz kwestii finansowych Inkubatory przede wszystkim dają możliwość wymiany doświadczeń i współpracy między debiutującymi przedsiębiorcami. Z twórczych interakcji nierzadko wynikają nowe koncepcje, które później przeradzają się w realne produkty i usługi trafiające na rynek.

 

Zanim powstał IPiT przez osiem lat w Parku Technologicznym działał Dolnośląski Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, udzielając swojego wsparcia ponad 100 firmom. Wiele z nich dziś jest renomowanymi przedsiębiorcami, działającymi na polskich i zagranicznych rynkach. W 2013 roku DAIP zwyciężył w międzynarodowym konkursie na najlepszy naukowy inkubator w kategorii zwrot z inwestycji publicznych. Dziś IPiT korzysta z doświadczenia starszego kolegi.

 

Firmy chcące rozwijać się pod skrzydłami Inkubatora mają łatwy dostęp do 10 wyspecjalizowanych laboratoriów, porad i warsztatów nt. prowadzenia własnego biznesu, a także salek konferencyjnych, zaplecza kuchennego i pokoju przeznaczonego do odpoczynku. Przez pierwszy rok cena wynajmu metra kwadratowego wynosi tylko 20 zł miesięcznie.

 

Łączny koszt inwestycji wyniósł około 11 mln zł. Fundusze pochodziły z budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra