PRO-INVEST S.A. logoEcho Investment logoGłówka Pracuje logoUNIMOR Development S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoKart Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoLC Corp S.A. logoKwiaty dla biura logoLobos Nieruchomości logoCity Space logoOnyx Business Point logoPorto Office B Sp. z o.o. logoTorus logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoSpectra Development logoGhelamco Poland logoAluprof S.A. logoSchüco International Polska logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoTétris Poland logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoINTERBIURO logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoNowy Styl Group logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoCHB14 logoArchicom logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoCity Office logoBusiness House logoOlivia Business Centre logoFYI Commercial Consulting logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Wrocław - 2 tys. mkw. dla młodych przedsiębiorców

Otwarcie IPiT - Maciej Bluj - wiceprezydent Wrocławia
Otwarcie IPiT, fot. WPT
Oficjalną działalność rozpoczął Inkubator Przedsiębiorczości i Technologii Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Przy ul. Fabrycznej na terenie Maszynowni Biznesu w lutym ruszył Inkubator Przedsiębiorczości i Technologii. Z ponad 2 000 mkw. powierzchni będzie mogło korzystać 60 młodych firm. Celem Inkubatora jest stworzenie warunków do powstawania nowych i rozwoju już istniejących małych i średnich firm. Jednymi z udogodnień, jakie inkubator oferuje powstającym pod jego skrzydłami biznesom, jest obniżanie bądź całkowita niwelację kosztów związanych z wynajmem biura i składkami ZUS.

 

Oprócz kwestii finansowych Inkubatory przede wszystkim dają możliwość wymiany doświadczeń i współpracy między debiutującymi przedsiębiorcami. Z twórczych interakcji nierzadko wynikają nowe koncepcje, które później przeradzają się w realne produkty i usługi trafiające na rynek.

 

Zanim powstał IPiT przez osiem lat w Parku Technologicznym działał Dolnośląski Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, udzielając swojego wsparcia ponad 100 firmom. Wiele z nich dziś jest renomowanymi przedsiębiorcami, działającymi na polskich i zagranicznych rynkach. W 2013 roku DAIP zwyciężył w międzynarodowym konkursie na najlepszy naukowy inkubator w kategorii zwrot z inwestycji publicznych. Dziś IPiT korzysta z doświadczenia starszego kolegi.

 

Firmy chcące rozwijać się pod skrzydłami Inkubatora mają łatwy dostęp do 10 wyspecjalizowanych laboratoriów, porad i warsztatów nt. prowadzenia własnego biznesu, a także salek konferencyjnych, zaplecza kuchennego i pokoju przeznaczonego do odpoczynku. Przez pierwszy rok cena wynajmu metra kwadratowego wynosi tylko 20 zł miesięcznie.

 

Łączny koszt inwestycji wyniósł około 11 mln zł. Fundusze pochodziły z budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra