Kwiaty dla biura logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoARTSERVIS sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoRIS Kotes logoBusiness House logoUNIMOR Development S.A. logoOlivia Business Centre logoNowy Styl Group logoTorus logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoHAVRE Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPodium Investment logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoSpectra Development logoFYI Commercial Consulting logoCOTEX Office Centre logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoForbo Flooring Systems Polska logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoPorto Office A Sp. z o.o. logoTétris Poland logoAluprof S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCity Space logoINTER-BUD logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Wrocław - 2 tys. mkw. dla młodych przedsiębiorców

Otwarcie IPiT - Maciej Bluj - wiceprezydent Wrocławia
Otwarcie IPiT, fot. WPT
Oficjalną działalność rozpoczął Inkubator Przedsiębiorczości i Technologii Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Przy ul. Fabrycznej na terenie Maszynowni Biznesu w lutym ruszył Inkubator Przedsiębiorczości i Technologii. Z ponad 2 000 mkw. powierzchni będzie mogło korzystać 60 młodych firm. Celem Inkubatora jest stworzenie warunków do powstawania nowych i rozwoju już istniejących małych i średnich firm. Jednymi z udogodnień, jakie inkubator oferuje powstającym pod jego skrzydłami biznesom, jest obniżanie bądź całkowita niwelację kosztów związanych z wynajmem biura i składkami ZUS.

 

Oprócz kwestii finansowych Inkubatory przede wszystkim dają możliwość wymiany doświadczeń i współpracy między debiutującymi przedsiębiorcami. Z twórczych interakcji nierzadko wynikają nowe koncepcje, które później przeradzają się w realne produkty i usługi trafiające na rynek.

 

Zanim powstał IPiT przez osiem lat w Parku Technologicznym działał Dolnośląski Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, udzielając swojego wsparcia ponad 100 firmom. Wiele z nich dziś jest renomowanymi przedsiębiorcami, działającymi na polskich i zagranicznych rynkach. W 2013 roku DAIP zwyciężył w międzynarodowym konkursie na najlepszy naukowy inkubator w kategorii zwrot z inwestycji publicznych. Dziś IPiT korzysta z doświadczenia starszego kolegi.

 

Firmy chcące rozwijać się pod skrzydłami Inkubatora mają łatwy dostęp do 10 wyspecjalizowanych laboratoriów, porad i warsztatów nt. prowadzenia własnego biznesu, a także salek konferencyjnych, zaplecza kuchennego i pokoju przeznaczonego do odpoczynku. Przez pierwszy rok cena wynajmu metra kwadratowego wynosi tylko 20 zł miesięcznie.

 

Łączny koszt inwestycji wyniósł około 11 mln zł. Fundusze pochodziły z budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra