Ocean Plaza Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoEcophon Saint-Gobain logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoCity Space logoPartner Capital Group logoHAVRE Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTERBIURO logoNowy Styl Group logoALLCON INVESTMENT logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoBREMA Sp. z.o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoTorus logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoWOMAK HOLDING logoOlivia Business Centre logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoSchüco International Polska logoPRO-INVEST S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoBusiness House logoOmnitech Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoArchicom logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoGhelamco Poland logoCHB14 logoHexagon logoKart Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoFYI Commercial Consulting logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoEcho Investment logoTriGranit Corporation logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoSawig Invest Group logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Cybercom rozwija się w Łodzi

Działająca w branży IT firma Cybercom otwiera nowy oddział w Łodzi i zwiększa zatrudnienie.

Szwedzka firma Cybercom zamierza otworzyć w Łodzi nowy oddział, odpowiedzialny za dostarczanie rozwiązań dla jednego z najważniejszych klientów. W związku z tym w najbliższych miesiącach do firmy zostanie zatrudnionych 50 osób, głównie programistów i administratorów IT, a w 2016 r. pracę w spółce znajdzie kolejne 100 informatyków. Ta firma zaufała naszemu miastu jako pierwsza z branży IT, bo decyzję o lokalizacji biura w Łodzi podjęła w 2005 roku. Zdecydowano o tym ze względu na położenie, kadrę i możliwości rozwojowe. Teraz firma myśli o nowym projekcie, więc faktycznie dobrze trafili - komentuje wiceprezydent Łodzi Marek Cieślak.

 

W Polsce spółka działa od 1997 r. W 2005, jako jeden z pierwszych inwestorów zagranicznych sektora IT, otworzyła oddział w Łodzi. Cybercom Poland jest członkiem Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej, Forum Technologii Bankowych, ICT Polska Centralna Klaster oraz ABSL. Koncern specjalizuje się w rozwiązaniach internetowych, bezpieczeństwie, usługach mobilnych oraz telekomunikacyjnych, świadczy usługi consultingowe i outsourcingowe, testowania oraz R&D dla dużych i średnich firm. Obecnie zatrudnia ponad 170 programistów i specjalistów IT, z czego ponad 120 w Łodzi.

 

Głównym powodem przyczyną rozwoju placówki w Łodzi jest tutejszy rynek talentów. Działamy tu od dziesięciu lat i udało nam się przyciągnąć do firmy najlepszych specjalistów, ekspertów, dzięki temu możemy się rozwijać. Drugi powód naszej obecności w Łodzi dotyczy tego, że świat nordycki dobrze wpisuje się w taką lokalizację. Trzecia ważna sprawa to fakt, że działalność w Łodzi odpowiada klientom skandynawskim - podkreśla Niklas Flyborg, prezes oraz CEO Cybercom Poland.

 

Cybercom Poland jest częścią szwedzkiej grupy Cybercom notowanej na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie od 1999. Centrala grupy znajduje się w Sztokholmie. Obecnie do Grupy Cybercom należą 22 oddziały znajdujące się w 6 krajach, w Europie (Danii, Finlandii, Polsce, Szwecji) oraz w Azji (Indie, Singapur). Poziom zatrudnienia w całej grupie to ponad 1200 specjalistów.

 

W Łodzi jesteśmy dobrze znani. Wyróżniamy się podejściem do pracownika. Byliśmy już za to wielokrotnie nagradzani, więc mamy czym zachęcać kandydatów. Jeśli chodzi o atmosferę pracy jesteśmy wciąż najlepsi i tego nie zmienimy - mówił Marcin Siech, Dyrektor Zarządzający Cybercom Poland, zachęcając do aplikowania o pracę w rozwijającej się firmie.

 

Obecna siedziba łódzkiej spółki mieści się w Centrum Biznesowym Faktoria przy ul. Dowborczyków 25.

 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra