Agrobex Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCOTEX Office Centre logoGhelamco Poland logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoTétris Poland logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoGTV Lighting logoLC Corp S.A. logoVantage Development S.A. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoPodium Investment logoCity Space logoKontor logoTorus logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoHAVRE Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoNowy Styl Group logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoPorto Office A Sp. z o.o. logoSpectra Development logoEcho Investment logoAluprof S.A. logoOlivia Business Centre logoArchicom logoINTERBIURO logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoForbo Flooring Systems Polska logoINTER-BUD logoBusiness House logoFYI Commercial Consulting logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoARTSERVIS sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Cybercom rozwija się w Łodzi

Działająca w branży IT firma Cybercom otwiera nowy oddział w Łodzi i zwiększa zatrudnienie.

Szwedzka firma Cybercom zamierza otworzyć w Łodzi nowy oddział, odpowiedzialny za dostarczanie rozwiązań dla jednego z najważniejszych klientów. W związku z tym w najbliższych miesiącach do firmy zostanie zatrudnionych 50 osób, głównie programistów i administratorów IT, a w 2016 r. pracę w spółce znajdzie kolejne 100 informatyków. Ta firma zaufała naszemu miastu jako pierwsza z branży IT, bo decyzję o lokalizacji biura w Łodzi podjęła w 2005 roku. Zdecydowano o tym ze względu na położenie, kadrę i możliwości rozwojowe. Teraz firma myśli o nowym projekcie, więc faktycznie dobrze trafili - komentuje wiceprezydent Łodzi Marek Cieślak.

 

W Polsce spółka działa od 1997 r. W 2005, jako jeden z pierwszych inwestorów zagranicznych sektora IT, otworzyła oddział w Łodzi. Cybercom Poland jest członkiem Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej, Forum Technologii Bankowych, ICT Polska Centralna Klaster oraz ABSL. Koncern specjalizuje się w rozwiązaniach internetowych, bezpieczeństwie, usługach mobilnych oraz telekomunikacyjnych, świadczy usługi consultingowe i outsourcingowe, testowania oraz R&D dla dużych i średnich firm. Obecnie zatrudnia ponad 170 programistów i specjalistów IT, z czego ponad 120 w Łodzi.

 

Głównym powodem przyczyną rozwoju placówki w Łodzi jest tutejszy rynek talentów. Działamy tu od dziesięciu lat i udało nam się przyciągnąć do firmy najlepszych specjalistów, ekspertów, dzięki temu możemy się rozwijać. Drugi powód naszej obecności w Łodzi dotyczy tego, że świat nordycki dobrze wpisuje się w taką lokalizację. Trzecia ważna sprawa to fakt, że działalność w Łodzi odpowiada klientom skandynawskim - podkreśla Niklas Flyborg, prezes oraz CEO Cybercom Poland.

 

Cybercom Poland jest częścią szwedzkiej grupy Cybercom notowanej na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie od 1999. Centrala grupy znajduje się w Sztokholmie. Obecnie do Grupy Cybercom należą 22 oddziały znajdujące się w 6 krajach, w Europie (Danii, Finlandii, Polsce, Szwecji) oraz w Azji (Indie, Singapur). Poziom zatrudnienia w całej grupie to ponad 1200 specjalistów.

 

W Łodzi jesteśmy dobrze znani. Wyróżniamy się podejściem do pracownika. Byliśmy już za to wielokrotnie nagradzani, więc mamy czym zachęcać kandydatów. Jeśli chodzi o atmosferę pracy jesteśmy wciąż najlepsi i tego nie zmienimy - mówił Marcin Siech, Dyrektor Zarządzający Cybercom Poland, zachęcając do aplikowania o pracę w rozwijającej się firmie.

 

Obecna siedziba łódzkiej spółki mieści się w Centrum Biznesowym Faktoria przy ul. Dowborczyków 25.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra