INTERBIURO logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoHAVRE Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoBusiness House logoUNIMOR Development S.A. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoTorus logoCity Space logoVantage Development S.A. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoDEVCO Sp. z.o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoOlivia Business Centre logoPodium Investment logoForbo Flooring Systems Polska logoKontor logoArchicom logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAluprof S.A. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTétris Poland logoSpectra Development logoFYI Commercial Consulting logoNowy Styl Group logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Tokio najdroższą lokalizacją biurową świata

W rankingu najdroższych lokalizacji powierzchni biurowych świata trzy pierwsze miejsca zajęli dotychczasowi liderzy, przy czym Tokio awansowało z drugiej pozycji na pierwszą.

W rankingu najdroższych lokalizacji powierzchni biurowych świata trzy pierwsze miejsca zajęli dotychczasowi liderzy, przy czym Tokio awansowało z drugiej pozycji na pierwszą – czytamy w raporcie przygotowanym przez Cushman & Wakefield.

Całkowite koszty najmu powierzchni biurowej w Tokio (najwyższe czynsze i opłaty eksploatacyjne) wyniosły 1441 EUR/m kw./rok (190 USD/st. kw./rok). Londyńska dzielnica West End awansowała z 3. na 2. miejsce z łącznymi kosztami najmu na poziomie 1220 EUR/m kw./rok (161 USD/st. kw./rok), natomiast Hongkong spadł z 1. na 3. pozycję z łącznymi kosztami najmu wynoszącymi 1207 EUR/m kw./rok (160 USD/st. kw./rok) – podaje Cushman & Wakefield. Najwyższy skok w rankingu odnotowało Rio de Janeiro w Brazylii, które awansowało z 23. na 13. lokatę przy niewielkim spadku czynszów i wzroście kursu brazylijskiego reala wobec euro, oraz Seul w Korei Południowej i Sydney w Australii – odpowiednio z 27. na 14. oraz z 29. na 15. pozycję przy wzroście najwyższych stawek czynszu.
 
Nie wszystkie rynki odczuły globalne pogorszenie koniunktury gospodarczej w jednakowym stopniu. Santiago w Chile odnotowało wzrost czynszów za powierzchnię biurową o 28 proc. wskutek braku wysokiej klasy powierzchni i silnego popytu. Odnotowano również mniejsze skoki w rankingu w miastach takich jak Dżakarta w Indonezji, Miami w USA i Kapsztad w RPA, gdzie organizacja Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2010 przyczyniła się do wzrostu popytu w krótkim okresie.
 

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra