Centrala Kaufland Polska już ukończona

Centrala Kaufland Polska
Realizacja inwestycji związanej z budową biurowca centrali Kaufland Polska została zakończona. Obecnie trwa przeprowadzka pracowników firmy do nowej siedziby.

Realizacja inwestycji związanej z budową biurowca centrali Kaufland Polska, która trwała od połowy 2014 r., została zakończona. Obecnie trwa przeprowadzka pracowników firmy do nowej siedziby. Projekt biurowca powstał w wrocławskim biurze architektonicznym Grupy RB.

 

Nowa siedziba centrali Kaufland Polska zlokalizowana jest przy skrzyżowaniu al. Armii Krajowej z ul. Ziębicką na wrocławskich Krzykach. Kształt, jak również lokalizacja obiektu na działce podporządkowano przebiegowi ulic, kreując ich pierzeje i porządkując urbanistycznie ten obszar miasta. Elewacja tego siedmiokondygnacyjnego biurowca cechuje się prostą formą bez zbędnych zabiegów stylistycznych. Nawiązuje ona do charakteru inwestora i użytkownika obiektu – firmy o stabilnej i ugruntowanej pozycji w branży handlowej. Od strony al. Armii Krajowej i ul. Ziębickiej, elewacja złożona jest z naprzemiennie położonych pasów okiennych i międzykondygnacyjnych. Te ostatnie zostały wykonane z kaset aluminiowych, a poprzez zastosowanie dodatkowych ich podziałów całość elewacji utrzymano w wyraźnym, horyzontalnym układzie. Ten z pozoru banalny, horyzontalny układ elewacji, jednoznacznie odbierany z dalszej perspektywy, dzięki zastosowanym detalom, łącznie z odpowiednim doborem kolorystyki, oglądany z bliższej odległości zyskuje głębię i wieloplanowość. Elewacja staje się wyrazista i nie sprawia wrażenia płaskiej – mówi Leszek Wdowiak, architekt, dyrektor działu projektowego w Grupie RB.

 

Budynek został zaprojektowany przy uwzględnieniu niemieckich norm DIN, które dotyczą budowy obiektu „bez barier” (z wszelkimi udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych). Zastosowano w nim m.in. zaawansowane systemy sterowania budynkiem (BMS). Przyjęta szerokość budynku pozwoliła na maksymalne doświetlenie pomieszczeń biurowych. Elastyczna powierzchnia powala wydzielenie przestrzeni typu  „open space” (obecnie większa część budynku) lub standardowych biur.  

 

Sieć Kaufland jest obecna na polskim rynku od 2001 roku. W swojej ofercie posiada duży wybór artykułów spożywczych, przemysłowych oraz chemii gospodarczej, których znaczna część pochodzi od regionalnych polskich producentów. Grupa RB współpracuje z siecią Kaufland już od dłuższego czasu. Do tej chwili firma pracowała przy projektach 20 obiektów handlowo-usługowych i przeprowadziła nadzory na 25 realizacjach. Grupa RB jest obecna w branży budowlanej od 2007 r. (wcześniej jako RB Projekt Pracownia Architektury Rafał Brok, a od 2014 roku - w wyniku przekształceń - jako Grupa RB Sp. z o.o. Sp. k.). Spółka świadczy usługi związane z projektowanie oraz nadzorem inwestorskim i jakościowym, a także z kontrolą inwestycji.

 


3.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz