Przesterzenie biurowe na sprzedaż i wynajem

Tertio Ponte – nowy biurowiec Programu Fabryka

|
W ramach Programu Fabryka wspierającego średnie miasta we Włocławku powstanie nowoczesny biurowiec. Tertio Ponte, bo tak brzmi jego nazwa, dostarczy na rynek biurowy blisko 11 tys. mkw.

Za realizację przedsięwzięcia odpowiadać będzie samorząd oraz Operator ARP sp. z o.o. Działania podjęto na podstawie współpracy zawiązanej w ramach porozumienia inwestycyjnego podpisanego 1 października ub. r. przez władze miasta Włocławka i zarząd spółki Operator ARP. Państwowa spółka ma zadbać o sfinansowanie projektu, natomiast po stronie samorządu leży przekazanie terenu, na którym powstanie biurowiec. Projektem budynku zajmie się biuro architektoniczne PAS Projekt.

 

Blisko 11 tys. mkw. nowych biur

Biurowiec Tertio Ponte ma stanąć w rejonie ul. Broniewskiego i ul. Kruszyńskiej. Budynek ma być wysoki na pięć pięter. Łącznie obejmie ok. 11 tys. mkw. powierzchni, w tym niemal 5 tys. mkw. nowoczesnych biur klasy A. Obiekt ma być realizowany w technologii nowoczesnej prefabrykacji. Ponieważ powstać ma w ramach Programu Fabryka, będzie musiał spełnić kryteria odpowiadające oczekiwaniom nowoczesnego biznesu – atrakcyjna lokalizacja, zapewniająca dogodne skomunikowanie z innymi częściami miasta, a także bliskość infrastruktury handlowo-usługowej.

 

Program Fabryka ma na celu ma pobudzanie potencjału średnich miast, a także zwiększanie ich konkurencyjności oraz wspieranie ich poprzez budowę na ich terenie nowoczesnych budynków biurowo-usługowych, dobrze wyposażonych i atrakcyjnie zlokalizowanych. W ramach inicjatywy powstać mają obiekty, które będą oferowały biura typu classic, open, a także wirtualny adres, sale konferencyjne oraz sale focusowe, a nawet strefy coworkingowe. Tertio Ponte stanowi trzeci spośród najbardziej zaawansowanych projektów powstających w ramach Programu Fabryka, tuż obok Urbi Ferro w Stalowej Woli oraz Porta Mare w Elblągu.

 

Pozytywne impulsy

Program działa zgodnie z zasadą „biznes przyciąga biznes”, co oznacza, że najemcy w postaci znanych i renomowanych firm będą przyciągać do biurowca kolejne przedsiębiorstwa, działające nie tylko w ramach sektora nowoczesnych usług biznesowych, ale także korzystające z usług tej branży. Program Fabryka ma też za zadanie przeciwdziałać migracji kadry pracowniczej do dużych miast w poszukiwaniu bardziej atrakcyjnych ofert pracy.

 

Głównym celem Programu Fabryka jest danie pozytywnego, rozwojowego impulsu miastom, które potrzebują nowych, atrakcyjnych miejsc pracy, by zatrzymać odpływ swoich mieszkańców. Liczę, że dzięki determinacji samorządu i publicznemu wsparciu, Włocławek zyska obiekt, który stanie się ważnym centrum działalności dla przedsiębiorców z całego regionu – podkreśliła jesienią Anna Gembicka, wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej.

 

Operator ARP to spółka państwowa będąca spółką zależną Agencji Rozwoju Przemysłu. Zajmuje się zarządzaniem gruntami oraz obiektami. W jej ofercie znajdują się atrakcyjne tereny inwestycyjne położone m.in. w Częstochowie, a także obiekty znajdujące się na terenie całej Polski, w tym np. w Gdyni, Bydgoszczy, Warszawie, Wrocławiu, Świdnicy, Skarżysku-Kamiennej czy Gliwicach.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz