PPNT stawia na innowacyjność

Wizualizacja Poznańskiego Parku Naukowo - Technologiczny
Wizualizacja Poznańskiego Parku Naukowo - Technologiczny
Na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza zostanie wkrótce oddany do użytku Zespół Inkubatorów Wysokich Technologii.

Zespół Inkubatorów Wysokich Technologii jest odpowiedzią na stale rosnące zapotrzebowanie przedsiębiorców prowadzących innowacyjne firmy oraz osób przedsiębiorczych chcących realizować swoje pomysły na biznes w dziedzinie zaawansowanych technologii, szczególnie chemii, biotechnologii, nowoczesnych materiałów lub IT.

Zespół Inkubatorów Wysokich Technologii (ZIWT) to nastepny element budowanego w PPNT FUAM od 17 lat poznańskiego modelu transferu wiedzy. Dzięki ZIWT oferta PPNT jest jedyną tak kompleksową ofertą wsparcia współpracy nauki z biznesem w całej Wielkopolsce. Powstający w ekspresowym tempie kompleks budynków zostanie oddany do użytku wraz z wyposażeniem już w połowie 2012 roku.

Na powierzchni użytkowej o łącznej wielkości 4600 m kw. znajdą się wyposażone w meble, sprzęt, instalacje i aparaturę, przeznaczone pod wynajem laboratoria (30 m kw. I 50 m kw.) chemiczne i biotechnologiczne, pomieszczenia biurowe i magazynowe. Ofertę tych pomieszczeń rozszerzają trzy dodatkowe strefy: laboratorium mikrobiologiczne (150 m kw.), nowoczesna, bezpieczna serwerownia (120m kw.,) oraz hala technologiczna (160m kw.).


0.0
Napisz pierwszy komentarz