PGE Narodowy

W świecie nowych technologii. Relacja z London Tech Week

|
London Tech Week
Za nami jedno z najważniejszych wydarzeń w branży nowych technologii – festiwal London Tech Week. Co roku odwiedza go ponad 55 tys. uczestników z 90 państw.

London Tech Week to największy festiwal poświęcony nowym technologiom w Europie. Wydarzenie to nie tylko prezentacja innowacji, ale również wystąpienia gości specjalnych, konferencje oraz aktywności na terenie całego miasta, skupiające środowiska biznesowe, akademickie, a także specjalistów i influencerów. W tegorocznej edycji festiwalu London Tech Week głównym punktem była prezentacja innowacyjnych rozwiązań, w zakresie między innymi Internet of Things, Virtual Reality, Augmented Reality, Mixed Reality oraz Artificial Intelligence.

Znani goście festiwalu 

Jedną z głównych atrakcji festiwalu było wystąpienie założyciela Wikipedii - Jimmy’ego Walesa. Opowiedział on o Wikitribune. Jest to projekt, który ma na celu dostarczenie rzetelnych informacji opartych na wiarygodnych źródłach. Portal ma mieć charakter non-profit i pozostanie wolny od wszelkich reklam oraz artykułów sponsorowanych. Jest to odpowiedź Walesa na szybko rozprzestrzeniające się w sieci fake newsy. 

Wśród gości specjalnych znalazła się także Martha Lane Fox. Jest ona współzałożycielką Lastminute.com, portalu oferującego usługi z zakresu organizacji podróży i czasu wolnego. Jej przemówienie poświęcone było nierównościom społecznym, które wynikają z braku dostępu do Internetu. Zwróciła między innymi uwagę na fakt, że mimo ogólnego wysokiego wzrostu zainteresowania nowymi technologiami, około 6 mln Brytyjczyków nigdy nie korzystało z sieci.

Uczestnicy London Tech Week mieli także okazję wysłuchać Williama Ruha, CEO GE Digital & CDO w General Electric - firmie specjalizującej się w projektach opartych o technologię Internet of Things. Prelegent podzielił się z uczestnikami swoimi refleksjami na temat roli transformacji cyfrowej branży motoryzacyjnej. Według Ruha, w przyszłości kluczowym elementem w wyborze samochodu będzie software, dlatego rynek zostanie zdominowany przez producenta, który zaoferuje najlepiej opracowane oprogramowanie. 

Jak technologie zmieniają rzeczywistość?

W festiwalu uczestniczyła między innymi polska firma Bright Lights, specjalizująca się w projektach zaawansowanych systemów oświetleniowych i multimedialnych, wykorzystujących najnowsze rozwiązania technologiczne. O swoich wrażeniach z wydarzenia, opowiedział prezes zarządu, Radosław Zacheja. Szczególnie zainteresowała mnie wystawa TechXLR8, na której znalazły się projekty z obszarów Internet of Things, Virtual Reality, Augmented Reality, Mixed Reality oraz Artificial Intelligence. Nowe rozwiązania tworzą nieskończenie wiele możliwości. Sądzę, że już niebawem diametralnie zmienią naszą rzeczywistość. Już teraz wprowadzamy je do projektów realizowanych przez Bright Lights – stwierdził Radosław Zacheja. Bright Lights to firma technologiczna, adoptująca najnowocześniejsze rozwiązania techniczne na rynku oświetlenia architektonicznego i multimediów. W zakres działań Bright Lights wchodzą projekty oraz realizacje systemów fasad medialnych, iluminacji architektonicznych, systemów multimedialnych dla przestrzeni publicznych i komercyjnych, oświetlenia i multimediów technologicznych dla teatru, telewizji i estrady, ekranów LED, projektorów logo oraz systemów sterowania.

 


5.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz