PGE Narodowy

Wizja inteligentnego miasta podczas VIII Smart City Forum

|
VIII Smart City Forum
19-20 września 2018 r. odbyło się Smart City Forum, najważniejszy w Polsce Kongres poświęcony funkcjonowaniu i rozwojowi inteligentnych miast. Podczas dwóch dni debat i prezentacji rozmawiano, jak to widzą samorządy, czego oczekują mieszkańcy i co do zaproponowania mają firmy czy start-upy?

Na te wszystkie pytania odpowiedziano podczas jesiennej edycji Smart City Forum. W Kongresie wzięło udział ponad 500 Uczestników i 60 Prelegentów.

W gorącym okresie wyborów samorządowych, przedstawiciele polskich miast opowiadali o swoich osiągnięciach, planach oraz wizji na rozwój. Podczas uroczystego otwarcia na scenie stanęli; Maciej Bluj, Przewodniczący Rady Programowej, Wiceprezydent Miasta Wrocławia, Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznania i Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W programie Smart City Forum pojawiła się także nowość, która z dużym prawdopodobieństwem przerodzi się w osobny Kongres o rozwoju sektora nieruchomości. Blok tematyczny “ PropTech w praktyce” opowiadał o  cross-sektorowych technologiach, które zmieniają podejście do badania, wynajmu, kupna i zarządzania nieruchomościami.

Sesja round tables była idealną okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń, a także do interakcji między Uczestnikami Kongresu a Gospodarzami Stołów. W tej innowacyjnej formule odbyły się 4 sesje, którym kierunek wyznaczali eksperci z danej dziedziny:

  • Stacje ładowania – elektromobilność

  • Zarządzenie danymi miejskimi, bezpieczeństwo

  • Strategie komunikacji z mieszkańcami ułatwiające wprowadzenie innowacji

  • Zagospodarowanie przestrzeni miejskiej w ramach udogodnień dla mieszkańców, turystów

Zgodnie z hasłem Wydarzenia, podczas dwóch dni zostało odkryte, jak wiele możliwości do działania posiadają miasta oraz, że Smart City, to nie tylko technologie, ale w głównej mierze jakość życia i poczucie szczęścia jego mieszkańców.

Sukces VIII Smart City Forum można przypisać najlepszym ekspertom, którzy w roli prelegentów wzięli udział w Kongresie, m.in.: Beata Klimek, Wadim Tyszkiewicz, Tadeusz Krzakowski, Paweł Silbert, Wiesław Raczyński, Bartosz Bartoszewicz, Szymon Chojnowski, Marcin Wojdat, Józef Grzegorz Kurek, Artur Tusiński, Grzegorz Skowroński, Wojciech Jeszka, Paweł Pisarczyk i Bartosz Ciepluch.

Partnerzy VIII edycji Smart City Forum

Partnerzy Strategiczni: AMS, Asseco Data Systems S.A., Atende S.A.,Dell EMC, ATI Pionier, W.P.I.P., Visa.

Partnerzy: Comtegra, PTV The Mind of Movement, KJOSK POLSKA, BIT Spółka Akcyjna, blinkee, Nokia, BWHS Bartkowiak Wojciechowski Hałupczak Springer, Gamfi, CallPage, Abak, ProfesCapital

Partner Logistyczny: mytaxi

 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną fotorelacją VIII Smart City Forum.

Organizatorem wydarzenia jest MMC Polska.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz