Proton Office

Najemcy Warsaw Financial Center przedłużają umowy

Warsaw Financial Center
Warsaw Financial Center
Bank Światowy oraz Genworth Financial łącznie zajmujące niemal 1200 mkw. powierzchni WFC zdecydowały się na przedłużenie umów najmu.

O pięć lat postanowiły przedłużyć umowy najmu spółki: Bank Światowy zajmujący 880 mkw. budynku oraz Genworth Financial, którego biuro obejmuje 314 mkw. Do grona najemców dołączył zaś kiosk Inmedio. Umowa została zawarta na 10 lat. Kiosk będzie się mieścił w lokalu o powierzchni około 40 mkw. na parterze budynku. Poza prasą krajową i zagraniczną w obiekcie sieciowym należącym do HDS Polska, znajdą się w nim książki, słodycze, napoje i artykuły serwisowe.

 

Zlokalizowany u zbiegu Emilii Plater i Świętokrzyskiej wieżowiec oferuje 50 000 mkw. powierzchni najmu klasy A+. Oddany do użytku w 1998 roku, zapoczątkował powstanie Centralnej Dzielnicy Biznesowej. W ostatnim kwartale 2012 roku zmienił się właściciel obiektu. Zostało nim konsorcjum Allianz Real Estate i Curzon Capital Partners III, funduszu inwestycyjnego zarządzanego przez Tristan Capital Partners.

 

Szukając biura, firmy często kierują się chęcią poczynienia oszczędności, tymczasem cel ten najłatwiej jest osiągnąć, pozostając w dotychczasowej lokalizacji, oczywiście o ile spełnia ona dane oczekiwania. Jako właściciel Warsaw Financial Center, stawiamy na długoterminowe relacje z najemcami - mówi Artur Lis, Asset Manager Portfolio & Asset Management w Tristan Capital Partners. – Wśród najemców WFC znajdują się nie tylko globalne korporacje, kancelarie prawne i banki, ale również organizacje międzynarodowe, czego najlepszym przykładem jest Bank Światowy, obecny w budynku od 17 lat – dodaje.

 

Obecnie w portfolio Warsaw Financial Center znajduje się ponad 60 firm zarówno polskich, jak i międzynarodowych. W zeszłym roku budynek otrzymał certyfikat ekologiczny LEED w kategorii „Budynki istniejące”. 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz