Kinnarps 01.06-30.06

Festiwal Architektury

Miasto : Warszawa
Miejsce : Endorfina, ul. Foksal 2
Data : 14.09.2016
Godzina : 08:30 - 19:00
Status : zakończone
Festiwal Architektury
Warszawa, 14 września 2016 r.

Forum wymiany doświadczeń, dynamiczne panele dyskusyjne, ekspozycja ofert i produktów, transmisja filmów, prezentacje multimedialne, rozstrzygnięcie konkursu Eurobuild Awards w architekturze oraz networking – tak w skrócie można opisać FESTIWAL ARCHITEKTURY. Będzie to wyjątkowe spotkanie dla wszystkich osób biorących udział w procesie powstawania obiektów komercyjnych – od projektu do realizacji.

Festiwal Architektury to więcej niż konferencja czy wystawa produktów i usług - to ŚWIĘTO ARCHITEKTURY, na które zapraszamy: architektów, biura projektowe, projektantów aranżacji wnętrz, firmy fit-out, firmy budowlane, firmy wykończeniowe, producentów materiałów wykończeniowych, producentów materiałów budowlanych, deweloperów, inwestorów, najemców, planerów i urbanistów (wszystkie osoby decyzyjne, które mają wpływ na kształtowanie otaczającej nas przestrzeni).

W PROGRAMIE:

WYMIANA POGLĄDÓW

Dyskusje o współczesnej architekturze oraz o potrzebach i nowych możliwościach kształtowania przestrzeni urbanistycznej. Wymiana pomysłów i doświadczeń architektów współpracujących z rynkiem nieruchomości komercyjnych.

FORMA I BRYŁA BIUROWCA

Jak sprawić, by biurowiec miał niepowtarzalny charakter, aby stał się unikatową marką a nie jednym z wielu budynków na mapie miasta? Najlepiej posłuchać światowej klasy architektów - gości zaproszonych na Festiwal Architektury.

„100 M I WIĘCEJ”

Projektowanie wieżowców ma swoją specyfikę – konstrukcja budynku, elewacja a nawet liczba wind będzie inna niż w przypadku kilkupiętrowca. A koszty? O „niebo” wyższe. Wszystko trzeba dobrze przemyśleć. W specjalnym case study dowiemy się jak wygląda proces projektowania drapaczy chmur.

REWITALIZACJA

Współczesna architektura miesza się z dawną. Co zrobić aby stare, zaniedbane kamienice czy pofabryczne przestrzenie zamienić w miejsca, które wpiszą się w tkankę miejską? Jak zachować kawałek historii tych miejsc i nadać im nowe funkcje przyjazne użytkownikom i mieszkańcom? Jest kilka udanych realizacji i przykładów inwestorów, którzy ponieśli wysiłek aby połączyć dwa światy (stary z nowym). Jako goście Festiwalu opowiedzą oni o swoich doświadczeniach w rewitalizacji.

PLACEMAKING

Co sprawia, że życie wokół biurowców toczy się po godzinach pracy i miejsca te nie są wyludnione? Odpowiedź: to otwarte miejsca w przestrzeni wspólnej. Place miejskie powstają przy współpracy inwestora, miasta i po konsultacjach z mieszkańcami. Czy to moda czy odpowiedź na oczekiwania nas wszystkich?

ROZWIĄZANIA W MIEJSCU PRACY

Twoje miejsce pracy potrzebuje odnowy? Brakuje Ci pomysłu na wnętrze Twojego biura? Podczas zbliżającego się Festiwalu Architektury będzie można zobaczyć nowości ze świata architektury wnętrz i spotkać się z czołowymi projektantami oraz firmami z branży wnętrzarskiej i wykończeniowej.

NAGRODY EUROBUILD AWARDS W ARCHITEKTURZE

Na zakończenie Festiwalu ogłoszone zostaną wyniki konkursu Eurobuild Awards. Zwycięskie firmy i projekty zostaną wyróżnione statuetkami, a wraz z nagrodą zyskają prestiż i uznanie rynku.

ZAREJESTRUJ SIĘ

 


0.0
Tagi:
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Nowab :
We are a team from Bangladesh are working on our countrys systematic development in this industry . on the way to sustainable development.
7 sierpnia 2016 21:47