Festiwal Architektury i konkurs Eurobuild Awards w Architekturze

Miasto : Warszawa
Miejsce : Siedziba SARP, ul. Foksal 2
Data : 20.09.2017
Godzina : 08:30 - 18:00
Status : zakończone
Festiwal Architektury i konkurs Eurobuild Awards w Architekturze
Druga edycja Festiwalu Architektury organizowanego przez Eurobuild Conferences odbędzie się 20 września w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP). Tegorocznej edycji towarzyszyć będą także obchody 140. rocznicy istnienia SARP.

Festiwal Architektury organizowany jest po raz drugi przez Eurobuild Conferences we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich (SARP). Ideą, która przyświeca wydarzeniu jest możliwość prezentacji bogatego dorobku architektury i ludzi z nią związanych, którzy z pasją tworzą otaczającą nas przestrzeń. Dla uczestników festiwalu będzie to okazja do poznania najnowszych trendów i kierunków we współczesnej architekturze, a także szerokiego spektrum zagadnień związanych z planowaniem przestrzennym dotyczącym m.in. problemów i barier w rozwoju miast. Przybliżeniu tej tematyki posłużą liczne panele dyskusyjne, do których zapraszane są kluczowe postaci związane z danym obszarem, a także prezentacje, case studies oraz warsztaty.

Festiwal ma jednak nie tylko charakter konferencji - jest również połączony z wystawą nowoczesnych produktów i usług, które będą prezentowane w specjalnej strefie networkingowo-wystawowej.

Nagrody za najlepsze projekty

Ważnym elementem Festiwalu Architektury jest konkurs Eurobuild Awards w Architekturze, którego wyniki ogłaszane są właśnie podczas wydarzenia. Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie najlepszych projektów architektonicznych z obszaru obiektów komercyjnych oraz publicznych zrealizowanych i przekazanych do użytku w Polsce w 2016 roku (od stycznia do grudnia włącznie). W tym roku projekty będzie można zgłaszać w pięciu kategoriach:

  • Biurowiec Roku
  • Aranżacja Miejsca Pracy Roku
  • Przestrzeń Publiczna Roku
  • Rewaloryzacja Roku
  • Budynek Proekologiczny Roku

Laureaci konkursu wybierani są przez jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele zarządu SARP, uznani architekci oraz przedstawiciele rynku nieruchomości komercyjnych (przedstawiciele deweloperów oraz inwestorów). Podczas ubiegłorocznej edycji do konkursu zgłoszono blisko 100 projektów - nagrody przyznawano w sześciu kategoriach.

Projekty do konkursu będzie można zgłaszać w lipcu i sierpniu przez stronę internetową wydarzenia. Ceremonia rozdania nagród odbędzie się 20 września podczas Festiwalu Architektury.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu (wstęp dla architektów zrzeszonych w SARP jest bezpłatny)!

 

Kontakt:

Tel.: 22 356 25 00

E-mail: Conference@eurobuildcee.com

Strona wydarzenia: www.architecture.eurobuildconferences.com

 

  • 1
  • 2

0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz