Agrobex Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoLC Corp S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoSpectra Development logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoCity Space logoINTERBIURO logoTorus logoArchicom logoFYI Commercial Consulting logoPorto Office B Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoCHB14 logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBusiness House logoGTV Lighting logoOlivia Business Centre logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoKart Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoVastint Poland Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoUNIMOR Development S.A. logoOnyx Business Point logoHAVRE Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoAluprof S.A. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoEcho Investment logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoNowy Styl Group logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

INWESTYCJE, ARCHITEKTURA, PRODUKTY - Polski rynek biurowy 2014

Partnerzy wydania
alchemia2 logo
ALLCON INVESTMENT logo
Armstrong Building Products B.V. sp.z o.o. logo
Balma logo
Grupa Buma logo
Creoconcept logo
DEVCO Sp. z.o.o. logo
Echo Investment logo
Espes logo
EURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logo
FABRYKA MEBLI BIUROWYCH MASSONI logo
garnizon logo
GN GROUP logo
Kinnarps Polska Sp. z o.o. logo
Knight Frank Sp. z o.o. logo
LC Corp S.A. logo
Okre Development logo
Perfopol logo
Schüco International Polska logo
spie logo
tensor logo
Torus logo
vantage logo
Vastint Poland Sp. z o.o. logo
zieleniak logo
Od 2008 roku nieustannie mówi się o kryzysie gospodarczym, który dotknął niemal całą Europę, a częściowo także Polskę. Na szczęście rynek nieruchomości biurowych wyszedł z niego obronną ręką i nadal z powodzeniem opiera się złej passie.

Dzięki dużym najemcom, których zainteresowanie polskim rynkiem wzrastało, deweloperzy przetrzymali trudne czasy. Każdego roku powstawały nowe biurowce, inwestorzy natomiast ocenie poddawali inwestycje zaplanowane na kolejne lata.

W roku 2014 polskie miasta mogły poszczycić się obiektami biurowymi na najwyższym, globalnym poziomie – są nowoczesne i ekologiczne. Do użytku zostało oddanych wiele z planowanych i budowanych w latach poprzednich inwestycji biurowych, a aktywność deweloperów widoczna była nie tylko w Warszawie, ale też na rynkach regionalnych. 

Przedsiębiorcy, w szczególności zagraniczne korporacje z sektora BPO, SSC, ITO oraz R&D od kilku lat pokazują, że Polska jest jednym z ich kluczowych rynków, a w roku 2014 ich zapatrywania znacząco przybrały na sile i przyczyniły się do niezwykle pozytywnego dla deweloperów, niskiego współczynnika powierzchni niewynajętej.

 

 

Kusiły ich wykwalifikowane kadry, inicjatywy prowadzone przez samorządy, organizacje państwowe i pozarządowe, a także atrakcyjne powierzchnie biurowe, które pod względem jakości mogą konkurować z ich zachodnimi odpowiednikami.

Jak dokładnie kształtowała się sytuacja w 2014 r. w sektorze biurowym w poszczególnych miastach Polski? Jak wyglądają prognozy na kolejne lata? Czy rynek nadal pozostanie tak chłonny jak w minionym roku?

Szczegóły dotyczące rynku biurowego w Polsce w roku 2014 przedstawiamy w publikacji „E-biurowce.pl. Inwestycje – Architektura – Produkty. Polski Rynek Biurowy 2014”.

 

Życzymy ciekawej i inspirującej lektury!

 

Zapraszamy do pobrania pełnej wersji publikacji.

ZOBACZ NAJNOWSZE WYDANIE >>>>

 

mantra