Vademecum - Zielona Ideologia a Praktyka

Partnerzy wydania
Aluprof S.A. logo
APA Wojciechowski logo
Armstrong Building Products B.V. sp.z o.o. logo
CERTO Kancelaria Prawna M. Janowicz-Stradomska i Wspólnicy Sp.k. logo
Creoconcept logo
D + H logo
Deutsche Bank logo
Ecophon Saint-Gobain logo
Glassolution logo
Greenwings Offices Sp. z o.o. logo
Grupa Buma logo
Kinnarps Polska Sp. z o.o. logo
Kuryłowicz & Associates logo
Mercor logo
MIRA POLSKA Sp. z o.o. logo
Nowy Styl logo
Oras logo
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego logo
PwC logo
Rockfon Sp. z o.o. logo
Saint Gobain logo
Torus logo
Trend Control logo
Viessmann logo
Viso logo
Vitra logo
VVs Architect logo
Warema logo
WSC Archicad logo
WSP ENVIRO Sp. z o.o. logo
Już po raz kolejny zespół portalu e-biurowce podjął się przedstawienia złożonej problematyki budownictwa zrównoważonego w Polsce.

W pierwszej części Vademecum - „Zielone budynki w Polsce”- czytelnicy mogli dowiedzieć się więcej o teoretycznych aspektach certyfikacji w systemach LEED oraz BREEAM.

 

Druga część cyklu Vademecum - „Zielona ideologia a praktyka” - to m.in. praktyczne ujęcie powstawania dwóch inwestycji - krakowskiego biurowca certyfikowanego w systemie BREEAM oraz gdańskiego – certyfikowanego w systemie LEED. Zaprezentowany został ich każdy etap powstawania - od projektu, poprzez budowę, aż do etapu oddania. Opisane role poszczególnych uczestników całego procesu realizacji certyfikowanego budynku – inwestorów, konsultantów oraz projektantów - stanowią dopełnienie tej tematyki. 

 

Dodatkowo w publikacji można przeczytać o certyfikacji wnętrz, nowym trendzie na rynku najmu jakim jest Green Lease oraz poznać zdanie wielu ekspertów związanych z zielonym budownictwem.

 

Mamy nadzieję, że drugie wydanie Vademecum spełni Państwa oczekiwania i potwierdzi, że świadomość zarówno społecznej odpowiedzialności biznesu jak i dbałości o środowisko w polskim budownictwie wzrosła.