ARCHITEKTURA, TRANSAKCJE, INWESTYCJE - Polski rynek biurowy 2012

Partnerzy wydania
Business Centrum Niepołomice logo
AIG Lincoln logo
Aluprof S.A. logo
APA Wojciechowski logo
BNP Paribas Real Estate logo
Centrum Biurowe AZBUD Sp. z o.o. logo
Creoconcept logo
Descont logo
DynaTech Sp. z o.o. logo
Echo Investment logo
Eldab logo
Espes logo
Firma Handlowa ROAN E.i M. Włodarczyk Sp.J. logo
Greenwings Offices Sp. z o.o. logo
Grupa Buma logo
Hotel św. Norberta logo
INTERBIURO logo
KAN Sp. z o.o. logo
Knight Frank Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
MMC Brainville Park Technologiczny 3.0. logo
Nowy Styl logo
Okre Development logo
Orco logo
Platinum logo
Poleczki Business Park logo
Prime Project logo
Profix logo
Prosta 69 logo
PwC logo
Rezydencje Anin logo
Save the World logo
Skanska Property Poland Sp. z.o.o logo
Teva Operations Poland sp. z o. o. logo
Trend Control logo
UBM logo
Wola House logo
ZPO OTIS Sp. z o.o. logo
Ubiegły rok nie był dla sektora nieruchomości okresem łatwym — nie da się ukryć, że postępujący kryzys gospodarczy znacznie osłabił rynki europejskie.

Jednak dokładna analiza sytuacji na rodzimym rynku biurowym, pozwala na odważne stwierdzenie: polska branża nieruchomości biurowych skutecznie oparła się kryzysowi, pozostając pod tym względem zieloną wyspą chętnie wybieraną przez inwestorów.

 

Gdzie szukać potwierdzenia tej śmiałej tezy? Okazuje się, że wysoka podaż, a przy tym stosunkowo niski poziom pustostanów oraz duże zainteresowanie ze strony inwestorów to główne tendencje, które oddają nastroje na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce w 2012 roku. Dodatkowo atrakcyjność polskich miast, potwierdzona wysokimi pozycjami w światowych rankingach, zachęciła wielu zagranicznych inwestorów, którzy właśnie nad Wisłą w ubiegłym roku ulokowali siedziby swoich firm.


Czy od stosunkowo młodego rynku biurowego w Polsce możemy oczekiwać więcej? Jak kształtują się prognozy na 2013 rok? Czy nadal utrzyma się wysoki popyt, wzrost podaży, a przy tym niski wskaźnik pustostanów?

 

Aby odpowiedzieć na te pytania, a także inne wątpliwości dotyczące rynku nieruchomości biurowych w 2012 roku, nasz zespół przygotował pierwsze tego typu opracowanie: Architektura, Transakcje, Inwestycje. Publikacja zawiera analizę rynku biurowego, opinie eksperckie, trendy architektoniczne w 2012 roku oraz zestawienia zrealizowanych i planowanych inwestycji w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu — największych w sektorze biurowym miast w Polsce. Przegląd inwestycji w poszczególnych lokalizacjach prezentujemy według podziałów administracyjnych na dzielnice

 

Mamy nadzieję, że polski rynek biurowy pozostanie obojętny na wahania światowych gospodarek czego serdecznie sobie i Państwu życzymy.

Zapraszamy do pobrania pełnej wersji publikacji!

ZOBACZ WYDANIE >>>>