Giant

Gdzie te biura?

|
Wizualizacja Business Center Niepołomice
Wizualizacja Business Center Niepołomice
Dominującymi rynkami w sektorze biurowym są duże miasta, takie jak Warszawa i Kraków. Zauważyć można jednak trend lokowania inwestycji w innych lokalizacjach, m. in. w Bydgoszczy czy Toruniu. Jednak, jak się okazuje, biurowce rosną także w bardziej zaskakujących miejscach...

Miasto soli

Wieliczka. Miasto o powierzchni 13,41 km kw i liczbie ludności równej 19 600. Kraków jest obszerniejszy o ponad 300 km kw, a mieszkańców jest około 40 razy więcej. Główną atrakcją Wieliczki jest znana w całym kraju kopalnia soli, którą rocznie odwiedza około miliona osób. Miasto jednak nie pretenduje do miana lidera biznesowego, przez co może dziwić lokowanie kapitału w nieruchomości biurowe właśnie tutaj.

Na inwestycję w mieście soli zdecydował się deweloper Murapol, który swoje obiekty buduje w całej Polsce. Wieliczka wzbogaciła się dzięki niemu o kompleks Przy Parku, który zawiera w sobie między innymi dwa biurowce. Ukończone w 2011 roku, oferują łącznie 3 400 mkw powierzchni biurowej. W porównaniu z komercyjnymi gigantami, takimi jak Bonarka4Business w Krakowie, nie wydaje się to wiele, jednak jak na miasto wielkości Wieliczki – inwestycję można nazwać imponującą.

Nowa wizytówka Niepołomic

Niepołomice leżą w powiecie wielickim, tuż za południowo-wschodnimi granicami Krakowa. Mieszka w nich prawie 11 000 osób na powierzchni 27,4 km kw. Całość gminy Niepołomice to 95,1 km kw i łącznie – 24 399 osób. Region ten charakteryzuje szybki rozwój stref przemysłowych. W gminie pojawiło się już ponad 50 potężnych firm, takich jak Coca-Cola czy MAN. Do tej pory jednak Niepołomice nie zachęciły deweloperów do zainwestowania w nowoczesne powierzchnie biurowe.

Luka w potencjale gminy została niedawno dostrzeżona. Niedługo rozpocznie się budowa biurowca Business Center Niepołomice, który ma zachęcić kolejne firmy do inwestowania w tym regionie.

Ten nowoczesny obiekt z elegancką bryłą architektoniczną zapewni nie tylko komfort pracy pracujących w niej ludzi, ale ze względu na usytuowanie przy wjeździe do Niepołomic, będzie doskonałą wizytówką dla wszystkich odwiedzających to miasto – komentuje Wojciech Nowak, inwestor spółki Business Center Niepołomice.

Mniejsza miejscowość – duże atuty

Co jest mocną stroną biurowca położonego w małej miejscowości? Wbrew pozorom, może to być lokalizacja. Dla przykładu, Business Center Niepołomice znajduje się na północnej granicy Krakowa i Niepołomic, przy drodze krajowej 75. Dojazd do obiektu będzie dogodny, szczególnie przez... brak korków. Inwestor zachęca, że do jego biurowca będzie można dotrzeć szybciej, niż do tych ulokowanych w ścisłym, zatłoczonym centrum Krakowa. Dodatkowo, w odległości sześciu kilometrów od CBN znajduje się węzeł komunikacyjny w Szarowie, który pozwala na szybką i komfortową podróż autostradą A4 do wschodnich i zachodnich rejonów Polski. Autostrada zapewnia również dostęp do międzynarodowego Portu Lotniczego w Balicach.

Duża powierzchnia działki pozwala na parking, który zmieści samochody zarówno pracowników, jak i klientów. Brak miejsc postojowych jest problemem, który często charakteryzuje siedziby firm ulokowanych na przykład w dzielnicy Śródmieście w stolicy Małopolski.

Atmosfera ciszy i spokoju

Prócz potencjalnie lepszych możliwości komunikacyjnych, nie do przecenienia jest atmosfera, jaka otacza spokojne lokalizacje w mniejszych miejscowościach. Nasz BCN na pewno zapewni pracującym lepszą niż w Krakowie atmosferę pracy, z dala od zgiełku i wielkomiejskiego pośpiechu oraz zanieczyszczeń wielkiego miasta. Bliskie sąsiedztwo Puszczy Niepołomickiej gwarantuje świeże powietrze i niezaprzeczalny pozytywny wpływ zieleni na człowieka, jego zdrowie, samopoczucie, a co za tym idzie na wydajność pracy – mówi Wojciech Nowak.

Takie atuty mogą zachęcić między innymi firmy z sektora outsourcingu. Poszukują one powierzchni nowoczesnych, lecz w dobrej cenie. Niepołomice mogą więc stanowić dla nich świetną lokalizację, w bliskim sąsiedztwie Krakowa, z dogodnym dojazdem i niższym  poziomem kosztów. Obecność firm tego typu może uzupełnić potencjał miasta w którym obecnie dynamicznie rozwija się przemysł.

Bardzo byśmy chcieli, aby to nowoczesne centrum biurowe było postrzegane jako kolejna  cegiełka  w rozbudowie Niepołomic, którą  w XIV wieku rozpoczął Kazimierz Wielki, budując drugą po Wawelu rezydencję królów – podsumowuje Wojciech Nowak.


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
ciekawy z krakowa :
W sumie okoliczne miasta przy dużych aglomeracjach wydają się być ciekawą alternatywą dla firm, które chcą uniknąć miejskiego zgiełku i wiecznych korków. Ciekawe tylko jakich najemców przyciągną te inwestycje...?
24 maja 2013 15:46