Giant

Tak wygląda niezwykły projekt kompleksu WTC w Chinach

|
Projekt kompleksu World Trade Center w Chinach
Tak kompleks wpasowuje się w wizerunek miasta
UNStudio zwyciężyło w konkursie na kompleks biurowo-mieszkalny YongJia World Trade Center, który powstanie w mieście Wenzhou w Chinach.

Wenzhou znajduje się na południowo-wschodnim wybrzeżu Chin, w pobliżu delty rzeki Jangcy. Właśnie w tej miejscowości powstanie kompleks World Trade Center, łączący funkcje mieszkaniowe, biurowe, usługowo-handlowe i rozrywkowe.

W konkursie na projekt tej wyjątkowej inwestycji zwyciężyło biuro UnStudio, które zaprezentowało pięć budynków o wysokościach od 146 do 287 metrów. W północnej części kompleksu znajdą się wieże biurowe, które na wyższych kondygnacjach pomieszczą ekskluzywne apartamenty.  Południowa część inwestycji to budynki mieszkalne i wieża hotelowa. Łącznie projekt zakłada stworzenie 500 000 mkw. powierzchni, z czego 160 000 mkw. zajmą biura, 150 000 mkw. powierzchnie handlowe, 140 000 mkw. mieszkalne, a 50 000 mkw. – hotelowe.

Kompleks powstanie na zielonej równinie, która stanie się tłem dla harmonijnej kompozycji wież. Celem projektantów było wkomponowanie budynków w otoczenie, przy jednoczesnym zachowaniu ich integralności jako kompleksu. Pomiędzy budynkami znajdują się ogólnodostępne przestrzenie wypoczynkowe dla mieszkańców, a także miejsca spotkań dla użytkowników biurowych. Odpoczywający będą mogli cieszyć się widokiem w kierunku rzeki i centrum Wenzhou.

Projekt zakłada podział kompleksu na różne strefy tematyczne, osadzone w krajobrazie, związane z funkcjami kulturowymi i rozrywkowymi. Niższe kondygnacje wszystkich obiektów stanowić będą wielofunkcyjną i pełną życia przestrzeń. Wyższe partie zabudowy natomiast cechować się będą większą prywatnością. Dzięki takiemu podziałowi spełnione zostaną potrzeby zarówno mieszkańców, jak i gości, a także osób biznesu.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz