Giant

Projekt, który dba o równowagę

|
Fabryczna Office Park
Wizualizacja kompleksu biurowego Fabryczna Office Park
W Krakowie powstaje inwestycja, którą charakteryzuje słowo harmonia. W tym swoistym „małym mieście” zapanuje równowaga między pracą, a życiem prywatnym, a historia będzie przeplatać się z nowoczesnością.
Miasto w mieście
 
W centrum Krakowa firma INTER-BUD realizuje projekt Fabryczna City. Jest to ciekawy zamysł inwestycyjny, który ma na celu utworzenie małego miasta z kompleksem obiektów o różnych, wzajemnie uzupełniających się funkcjach. Docelowo powstaną trzy prestiżowe biurowce klasy A z powierzchnią biurową do wynajęcia, kilka eleganckich budynków mieszkalnych, a także dwa zrewitalizowane obiekty zabytkowe po dawnej Państwowej Wytwórni Wódek „POLMOS”, w których powstanie rozbudowana część usługowa. Fabryczna City tchnie nowe życie w kolejne poprzemysłowe tereny w centrum Krakowa.
 
Inwestycja realizowana jest w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Grzegórzki tuż przy jednej z głównych arterii miasta – Alei Pokoju. W pobliżu inwestycji znajduje się Urząd Miasta Krakowa, kompleks budynków sądowych oraz planowana jest budowa Urzędu Marszałkowskiego. Dla osób podróżujących komunikacją miejską nie bez znaczenia jest także to, że w niewielkiej odległości od budynku znajdują się dwa główne węzły komunikacyjne – Rondo Mogilskie oraz Grzegórzeckie, a liczne połączenia tramwajowe i autobusowe zapewniają szybki dojazd do różnych miejsc Krakowa. Tuż przy inwestycji planowany jest także przystanek szybkiej kolei aglomeracyjnej PKP, łączącej miasto z terenami podmiejskimi oraz z lotniskiem. Dla rowerzystów zapewniona jest rozwinięta sieć ścieżek rowerowych. Dobrze skomunikowana lokalizacja w samym sercu Krakowa wyróżnia tę inwestycję na tle pozostałych.
 
Balans między pracą a życiem prywatnym
 
Fabryczna City będzie miejscem, w którym można pracować, mieszkać, załatwiać wiele spraw codziennego życia oraz spędzać miło czas korzystając z oferowanych na miejscu usług i udogodnień. Na obszarze tej inwestycji będzie można zatem znaleźć idealną równowagę między pracą, a życiem prywatnym – tzw. work-life balance. Bez wątpienia pomogą w tym także ciekawe koncepty kulinarne, zielone patio i liczne innowacyjne rozwiązania, w które wyposażony będzie kompleks. 
 
W zrewitalizowanej części zabytkowej planowany jest luksusowy hotel oraz lokale gastronomiczne typu concept z ogródkami zlokalizowanymi przy zewnętrznym deptaku (będzie on zadaszony przeszklonym dachem spełniającym funkcję ekranu ledowego). W części gastronomicznej planowane są m.in.: restauracja włoska z winiarnią, stek&burger house, sushi bar, whisky bar, kawiarnia z cukiernią. Ciekawym uzupełnieniem tej części będzie browar połączony z kręgielnią, salą wyposażoną w stoły bilardowe i salą taneczną. Z kolei, w części mieszkaniowej zaprojektowano m.in. dużą liczbę mikroapartamentów na wynajem.
 
 
Wg założeń inwestora Fabryczna City będzie nową atrakcją Krakowa. To pionierski sposób myślenia o inwestycji jako samowystarczalnej całości, zapewniającej wysoki komfort życia i bogatą infrastrukturę usług towarzyszących. To również miejsce, w którym jego 100-letnia historia będzie przeplatać się z nowoczesnością.
 
Przestrzeń w równowadze ze środowiskiem
 
Fabryczna Office Park to nazwa części biurowej kompleksu, na którą składają się trzy nowoczesne budynki biurowe klasy A, oferujące do wykorzystania ponad 42 000 mkw. powierzchni do wynajęcia, a także blisko 850 naziemnych i podziemnych miejsc postojowych oraz ponad 300 miejsc na rowery. Pierwszy z biurowców jest aktualnie w trakcie realizacji i będzie gotowy już w I kw. 2019 r. Wokół budynków zaprojektowano zielone dziedzińce, mini-park oraz szereg udogodnień, m.in.: restaurację, coffee point oraz kantynę z ogródkiem letnim, a bezpieczeństwo będzie zagwarantowanie dzięki całodobowej ochronie wraz z systemem monitoringu CCTV.
 
Fabryczna Office Park (www.fabrycznaofficepark.pl) powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Potwierdzeniem dbałości o środowisko naturalne będzie ekologiczny certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. W budynkach zostaną wdrożone różne rozwiązania sprzyjające oszczędnościom energii elektrycznej przy zachowaniu komfortu użytkownika. Dzięki nim będą możliwe np. niższe opłaty serwisowe, ale także dbałość o lepsze zdrowie i samopoczucie najemców. Z rozwiązań proekologicznych powstaną m.in.: stacje do ładowania samochodów elektrycznych, stojaki na rowery oraz szatnie i natryski dla rowerzystów.
 
W pracy spędzamy wiele godzin każdego dnia, dlatego niezwykle ważne jest to, jakie jest nasze biuro i gdzie się znajduje. Miejsce to musi być komfortowe, by pracownicy mogli jak najefektywniej realizować swoje zadania i dobrze się w nim czuć. Jednocześnie ważny jest także jego wygląd, ponieważ poniekąd odzwierciedla on wizerunek danej firmy. Coraz częściej inwestorzy dążą więc do tego, by w jednym projekcie pogodzić różne wymagania najemców. Powierzchnia biurowa Krakowa stale rośnie, przez co zwiększa się poprzeczka na atrakcyjną i komfortową powierzchnię biurową. Odpowiedzią na oczekiwania inwestorów jest Fabryczna Office Park, która nie tylko zagwarantuje odpowiedni wizerunek najemców, ale również zapewni pracownikom najlepsze warunki do pracy w świetnie skomunikowanej lokalizacji. Ważne dla przyszłych najemców jest także to, że wykonawcą oraz przyszłym zarządcą inwestycji jest jeden podmiot - Grupa INTER-BUD, co zapewni spójne i harmonijne funkcjonowanie tego miejsca. 
 

3.0
Napisz pierwszy komentarz