Giant

Co z kantorami internetowymi w perspektywie wejścia do Strefy Euro?

art. sponsorowany
|
Nie da się ukryć, iż większość transakcji realizowanych w kantorach internetowych dotyczy zakupu i sprzedaży euro.

Czy w związku z tym dzień wprowadzenia w Polsce europejskiej waluty zablokuje ekspansję e-kantorów, których działalność w ostatnich latach rozwijała się bardzo dynamicznie?

 

Zapotrzebowanie na euro kluczem do sukcesu kantorów online, euro z e-kantoru korzyścią dla klienta

 

Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej przyczyniło się do znacznego wzrostu zapotrzebowania na euro wśród krajowych przedsiębiorców i turystów. Rozkwit handlu międzynarodowego jak również mniej formalności związanych z podróżami po Europie spowodowały, iż waluta euro stała się niezbędna tysiącom firm a dla podróżujących stanowiła najczęściej wybierany nominał płatniczy w ramach realizowania pasji związanej z zagranicznymi wycieczkami. Kantory internetowe, oferując znacznie atrakcyjniejszy kurs euro niżeli stacjonarne od tej pory, zaczęły zdobywać miliony klientów. Tendencja ta trwa cały czas, zarówno ze względu na utrzymujący się popyt na EUR jak też wyjątkowo korzystne warunki przewalutowań online. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnego społeczeństwa, e-kantory poza znakomitą wyceną euro wprowadziły szereg przydatnych funkcjonalności i ciekawych opcji. Walutomat np. na platformie internetowej https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/ proponuje 2 warianty przewalutowań – transakcje błyskawiczne, po kursie dostępnym oraz wymianę waluty po samodzielnie określonym kursie – na zasadzie dopasowania kontroferty innego użytkownika serwisu. Korzystanie z platformy jest też wysoce praktyczne ze względu na to, że bez względu na lokalizację i godzinę zawsze można zweryfikować kurs euro, dokonać transakcji oraz zlecić wypłatę środków – na swój rachunek, na konto osoby trzeciej albo deklarując odbiór w gotówce w dowolnej placówce partnerskiej. W dodatku wszystko to jest jeszcze łatwiejsze dzięki mobilnej wersji Walutomatu, działającej na wszystkich urządzeniach przenośnych z systemem Android, bądź iOS.

 

Jaka przyszłość czeka kantory internetowe, gdy euro już kupować nie będzie trzeba?

 

Wbrew pogłoskom o upadku kantorów internetowych wraz z przyjęciem przez Polskę euro, te wydają się tym przesadnie nie przejmować. Licząc się ze zmianami, traktują tę sytuację raczej w kategorii nowego wyzwania niżeli zagrożenia. Oprócz euro handlują też przecież innymi walutami, a Internet daje im możliwość działania na globalną skalę, a więc też poza granicami Polski. Z tego założenia wychodzi m.in. Walutomat. Już teraz przecież na platformie https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/ wiele transakcji realizowanych jest z zagranicy. Popularyzacja usług kantoru w krajach wschodnich lub innych, gdzie zapotrzebowanie na euro jest i jeszcze może się zwiększyć, przyniosłaby naprawdę olbrzymie zyski. Tym bardziej, że wiele państw nadal nie może liczyć na tak korzystny kurs euro jak Polacy w tej chwili, bowiem e-kantory są polską domeną. Ponadto waluta euro byłaby wciąż przez Polaków sprzedawana w ramach wymiany na CHF, GBP i USD.

Tak więc waluta euro mając ogólnie istotny wpływ na zyski kantorów internetowych, względem samego jej zakupu przez Polaków absolutnie nie warunkuje ich sukcesu. W stopniu znacznie większym zależy on od polityki świadczenia usług i korzystnych funkcjonalności technicznych.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz