Proton Office

IMMOFINANZ podpisało umowy na wynajem ponad 30 000 mkw.

art. sponsorowany
|
EMPARK Mokotów Business Park Taurus, fot. mat. pras. IMMOFINANZ
EMPARK Mokotów Business Park Taurus, fot. mat. pras. IMMOFINANZ
W ostatnich 6 miesiącach jeden z największych inwestorów na warszawskim rynku biurowym, austriacki IMMOFINANZ, powiększył wynajem powierzchni biurowych w ramach swojego polskiego portfela.

Firma podpisała w Warszawie w II i III kw. br. umowy w tym obszarze na ponad 30 000 mkw. Około jedna trzecia z łącznej sumy dotyczy nowych najemców lub ekspansji tych już obecnych, wynajmujących powierzchnie w budynkach IMMOFINANZ, natomiast pozostała cześć to przedłużenia bieżących kontraktów. Co więcej, podpisane w tym czasie umowy rozłożyły się proporcjonalnie na budynki objęte marką myhive, jak i pozostałe nieruchomości, w tym EMPARK Mokotów Business Park.

Przykładem nowego najemcy w portfelu IMMOFINANZ jest jeden z czołowych krajowych graczy zajmujących się produkcją komponentów, materiałów chemicznych oraz elementów metali, który w zlokalizowanym przy Alejach Jerozolimskich budynku myhive Brama Zachodnia, wynajął ponad 1000 mkw.

Wśród aktualnych klientów IMMOFINANZ, którzy w związku ze swoim wzrostem organicznym zgłosili potrzebę wynajęcia dodatkowej powierzchni biurowej, jest m.in. świadczący profesjonalne i kompleksowe rozwiązania informatyczne oraz usługi dla instytucji finansowych w Polsce i za granicą – Proservice Finteco. Firma ta zwiększyła swoją powierzchnię w budynku Taurus, będącym częścią EMPARK Mokotów Business Park, o ponad 1850 mkw.

Zdecydowanie największa prolongacja w ostatnim czasie, która została podpisana w ramach warszawskiego portfela biurowego IMMOFINANZ, dotyczy spółek z grupy Marsh & McLennan Companies. Najemca ten kontynuuje swoją umową w myhive Nimbus na powierzchnie ponad 7500 mkw. Inne znaczące przedłużenie podpisane w omawianym okresie dotyczy Mylan Healthcare. Najemca ten pozostaje w mokotowskim myhive Park Postępu na łącznej powierzchni ponad 1500 mkw.

Nasi najemcy doceniają różnorodność portfela IMMOFINANZ oraz to, że przez cały okres najmu jesteśmy bardzo mocno skoncentrowani na kliencie. Zwracają też uwagę na benefity i tzw. wartość dodaną jaką daje wynajmowanie powierzchni w budynkach pod marką myhive. Z naszej strony miło nam obserwować jak ich działalność się rozwija, co w konsekwencji skutkuje koniecznością zwiększania zasób ludzkich, a przez to także powierzchni w zajmowanych budynkach naszego portfela - skomentowała Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland IMMOFINANZ.

 

 

 

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz