PGE Narodowy

Systemy mocowania szkła, czyli co jest potrzebne do montażu szklanych balustrad, daszków i schodów?

art. sponsorowany
|
Szkło jest coraz częściej wykorzystywane w aranżacji wnętrz i budowie różnych konstrukcji użytkowych. Wypełnia się nim balustrady schodów i balkonów, wykłada elewacje, buduje ścianki działowe i drzwi oraz tworzy daszki osłonowe.

Montaż tego materiału wymaga zastosowania specjalnych technologii. Popularnym rozwiązaniem są punktowe systemy mocowania szkła.

Szkło – materiał o specyficznych właściwościach

 

Szkło jest materiałem o specyficznych właściwościach fizycznych. Chociaż nowoczesne technologie produkcji pozwalają tworzyć szyby o wysokich parametrach wytrzymałościowych, nawet te klejone warstwowo też są narażone na pękanie. Pomimo iż nie rozpadają się na kawałki i nie stanowią zagrożenia dla użytkowników pomieszczeń, rysa na szybie w drzwiach czy ścianie działowej z pewnością jest nieestetyczna. 

Im bardziej zaawansowane technologicznie szkło, tym wyższe są koszty jego produkcji. Dlatego podczas montażu stosuje się metody, które zapewniają maksymalną ochronę tego materiału przed jego uszkodzeniem. Firma Womet wytwarza specjalne systemy punktowego mocowania szkła, które stanowią rozwiązanie wielu problemów. Dzięki specjalnej konstrukcji chronią szyby przed skutkami zmian ich parametrów pod wpływem warunków środowiskowych. Co istotne, wszystkie niezbędne do montażu szklanych elementów można wygodnie kupić online w sklepie producenta - https://www.womet.com.pl/sklep/.

 

Czym jest punktowy system mocowania szkła?

 

Systemy mocowania szkła są projektowane i tworzone z myślą o usprawnieniu montażu i ochronie szyb przed skutkami zmiennych naprężeń. Nie jest tajemnicą, że wykonanie otworu w szklanym elemencie nie należy do łatwych. Z pewnością przekonał się o tym niejeden majsterkowicz, który próbował samodzielnie zamontować lustro czy szybę w gablocie. Oferowany przez Womet punktowy system mocowania szkła pozwala na zamocowanie szklanej tafli bez konieczności ich fizycznego przykręcania za pomocą śrub. 

W sklepie firmowym można znaleźć liczne akcesoria do montażu szkła, które są wyposażone w elastyczne amortyzatory. Umieszczona między nimi szyba zyskuje możliwość rozładowania siły naprężenia, a tracąc sztywność – nie pęka. Takie rozwiązanie sprawdza się zarówno przy montażu balustrad, jak i w przypadku ścianek całoszklanych. 

 

System mocowania daszków szklanych

 

Zamontowanie szklanego elementu wymaga dopasowania do niego akcesoriów. Niektóre z nich są wyspecjalizowane, czego przykładem jest system montażu daszków szklanych. Składają się na niego akcesoria do montażu szkła takie jak:

  • mocowania ściana-naciąg, ściana-szkło i szkło-naciąg,
  • mocowania podwójne wszystkich typów,
  • zestawy wsporników do mocowania daszka szklanego,
  • zestawy pojedynczego i podwójnego mocowania daszka szklanego (kotwy, rotule, naciąg),
  • naciągi.

Zarówno pojedyncze elementy, jak i całe zestawy są przystosowane do montażu szklanych zadaszeń do ścian budynku, najczęściej za pomocą kotew chemicznych.

 

Uchwyty do szkła hartowanego – montaż ścianek całoszklanych

 

Poza daszkami ze szkła można wykonywać też inne wewnętrzne konstrukcje. Zaliczają się do nich między innymi ścianki całoszklane. W przeciwieństwie do balustrad, w których przypadku można wykorzystać punktowe mocowanie szkła do ściany Ich montaż wymaga innych rozwiązań. W ofercie firmy Womet znalazły się specjalne uchwyty do szkła hartowanego, które pozwalają na mocowanie ścianki bezpośrednio do podłoża. Są to punktowe systemy mocowania szkła z tym wyjątkiem, że rotule umieszczono pod kątem prostym do podstawy.

Taki system mocowania szyb znajduje też zastosowanie w przypadku balustrad schodowych i balkonowych, ulokowanych w dużej odległości od ścian. Łączniki pojedyncze i podwójne sprawdzają się też przy montażu naświetli. Uzupełnieniem asortymentu są akcesoria do montażu szkła takie jak zawiasy, klucze montażowe czy łożyska zawiasu.


2.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz