Giant

Poznaj najnowsze trendy architektoniczne w projektowaniu domów jednorodzinnych

art. sponsorowany
Przy budowie domu należy poważnie zastanowić się nad tym, jak ma wyglądać nasz wymarzony budynek. Jest to bowiem inwestycja na wiele lat i nie powinna być ona pochopnie podjęta. Sprawdź, jakie domy jednorodzinne powstają w Polsce.

Najnowsza moda w architekturze 

Zmiany społeczne, które stale zachodzą w Polsce sprawiły, że również budownictwo zaczyna się zmieniać. Domy powstające w kraju nad Wisłą cechują się elegancją,  ale również prostotą formy, która będzie modna przez jeszcze wiele lat. Zwykle klienci decydują się na nieduże domy, które zostały zaprojektowane  w bardzo inteligentny i funkcjonalny sposób. Na modę oraz wygląd domów wpływa również społeczny nacisk na energooszczędność budynków. Jakiś czas temu, idealnym domem była rozbudowana i ciekawa bryła z wieloma architektonicznymi elementami. Teraz stawia się na całkowitą prostotę.

Najpopularniejsze są domy o kubicznej prostokątnej formie, które zachwycają swoją elegancją, ale nie przesadzają z formą. Dachy są zwykle dwuspadowe lub całkiem płaskie i wpisują się w klimat modernizmu. Aby zobaczyć gotowe projekty aranżacji domów,  zachęcamy do zapoznania się z artykułem: Domy parterowe z garażem - wygoda i funkcjonalność. TOP 5 gotowych projektów!"

 

Elewacja kluczem do sukcesu 

W nowych trendach to poprzez elewację, a nie formę budynku odróżnia się go od innych. Rzadko stosowane balkony zostają zastąpione przez balkony francuskie lub drzwi balkonowe zamknięte balustradą. Projektanci stawiają na dużą ilość przeszkleń, tak aby do domu wchodziło, jak najwięcej światła oraz żeby bryła budynku była bardziej nowoczesna i wydawała się na lżejsza. Oszklenia często rozciągają się na dwie kondygnacje domu. Również kolor elewacji odgrywa ważną rolę w wyglądzie całego budynku.

Odchodzi się od żywych kolorów, czerwonych dachów i ciepłej kolorystyki ścian. W modzie są teraz szarości w różnych odcieniach. Ważne są także materiały wykończeniowe, takie jak drewno czy kamień. Również nowością w modzie stało się wykorzystywanie dachówki do pokrycia ścian domu, a blachy elewacyjnej na dachu. 

 

Duża ilość światła 

Projektanci dbają o to, by domy miały doskonały dostęp do światła dziennego, ponieważ większość czasu spędzamy zamknięci w czterech ścianach. Duże oraz liczne okna to trend ostatnich lat. Im więcej, tym lepiej. Projektanci starają się zatrzeć granicę wizualną między tym, co jest na zewnątrz, a tym, co jest wewnątrz. Dbają, by użytkownik był jak najbliżej natury i świata zewnętrznego.

Duże okna, rozpościerające się niekiedy na całą długość ściany pozwalają również na dodatnie bryle elegancji, nowoczesności oraz lekkości, która potrzebna jest przy prostych bryłach budynków. Również dach jest bardzo często maksymalnie przeszklony. Przy tak dużej ilości okien, należy pamiętać o odpowiednim zaprojektowaniu wnętrza, które staje się częścią wyglądu elewacji. 

 

Projekty pracowni Domowe Klimaty 

Pracownia architektoniczna Domowe Klimaty zajmuje się profesjonalnymi projektami domów. Posiada w ofercie setki różnorodnych domów jednorodzinnych i nie tylko. Wykorzystując najnowsze trendy i technologie, projektanci  starają się sprostać oczekiwaniom i potrzebom wszystkich swoich klientów. Podążają za  najnowszą modą i nieustannie powiększają swoją kolekcję ciekawych, innowacyjnych projektów. Skupiają się na funkcjonalności swoich domów oraz ich ponadczasowym wyglądzie, który zachwycać będzie jeszcze przez lata. 

Aby zapoznać się z pełną ofertą pracowni, zachęcamy do wejścia na stronę "Domoweklimaty.pl".


5.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz