Giant

Jak oznaczyć ciągi komunikacyjne w biurze?

|
Płytki Boccho COV pasują do każdej wykładziny
Obecna sytuacja wywołana trwającą od kilku miesięcy pandemią spowodowała konieczność dostosowania biur, urzędów oraz innych przestrzeni publicznych do nowych wymagań. Jednym z nich jest właściwe oznakowanie ciągów komunikacyjnych. Co najlepiej do tego wykorzystać?

Czym są ciągi komunikacyjne?

Do tej pory oznaczało się je przede wszystkim w różnego rodzaju halach i przedsiębiorstwach produkcyjnych, np. oddzielając w ten sposób strefy, w których znajdowały się niebezpieczne maszyny i zaznaczając właściwy odstęp, jaki powinny od nich zachować nieupoważnione osoby. Obecnie, z powodu pandemii, podobne zasady obowiązują również w sklepach, urzędach, przychodniach, restauracjach czy przestrzeniach biurowych, a ich celem jest wyznaczenie kierunku poruszania się (coraz więcej firm wprowadza jednokierunkowy ruch na korytarzach) oraz zachowanie właściwego odstępu.

Jakie są najważniejsze cechy oznaczeń ciągów komunikacyjnych?

Aby tego typu oznaczenia dobrze spełniały swoją funkcję, muszą mieć odpowiednie właściwości. Bez wątpienia do najważniejszych z nich należy dobra czytelność oraz trwałość. Linie wyznaczające obszar poruszania się powinny być na tyle widoczne, by nikt – nawet osoby starsze czy o słabszym wzroku – nie miały problemów z ich dostrzeżeniem. Ważne jest również to, aby oznaczenia były uniwersalne i zrozumiałe dla wszystkich. Muszą być na tyle trwałe, by codzienne użytkowanie nie doprowadziło do ich szybkiego uszkodzenia lub zatarcia.

Jaki sposób oznaczania ciągów komunikacyjnych wybrać?

W miejscach użyteczności publicznej, takich jak sklepy, hale produkcyjne, magazyny czy galerie handlowe często używa się specjalnych samoprzylepnych taśm ostrzegawczych. Są one dość uniwersalne, ponieważ można je nakleić na większość powierzchni, mają jednak również sporo wad – przede wszystkim są jednorazowe, a po przyklejeniu trudno zmienić ich położenie czy zdemontować. Dość szybko ulegają też zniszczeniu. Na dworcach, przystankach autobusowych czy placach często maluje się farbą lub sprayem linie, które pozostaną tam już na stałe. Jak jednak wyznaczyć ciągi komunikacyjne w biurze, by były one praktyczne, łatwe w montażu, a przy tym efektownie się prezentowały? Rozwiązaniem mogą być specjalne płytki dywanowe.

Boccho – propozycja dla biur na czas pandemii

Wychodząc naprzeciw potrzebom przestrzeni biurowych, firma Boccho - kreator wykładzin dywanowych w płytkach o wielu kształtach i rozmiarach – łącząc nieszablonowy design i wyjątkową trwałość, przygotowała kolekcję specjalną „COV". W jej skład wchodzą płytki informacyjne w kolorze żółtym i czerwonym, które z łatwością można ułożyć na korytarzach i w przestrzeniach wspólnych biura, tworząc ciągi komunikacyjne. Oprócz standardowych oznaczeń, wskazujących kierunek ruchu lub koniec dostępnej strefy, znajdują się wśród nich również płytki przypominające o zachowaniu odpowiedniego dystansu, konieczności noszenia maseczek czy dezynfekcji rąk. Czytelne piktogramy sprawiają, że nie można ich błędnie zinterpretować. Dodatkowo niektóre napisy informacyjne dostępne są zarówno w języku polskim, jak i angielskim, co z pewnością będzie miało duże znaczenie w międzynarodowych korporacjach.

Co wyróżnia płytki dywanowe COV?

Rozwiązania, które wprowadzamy w biurach, muszą być solidne i trwałe, ale jednocześnie łatwe do usunięcia, gdy nie będą już potrzebne. Mimo że pandemia trwa już pół roku, wszyscy mamy nadzieję, że jak najszybciej uda nam się ją pokonać i wrócić do wcześniejszego trybu życia. Producenci płytek informacyjnych COV również doskonale to rozumieją, dlatego ich produkt jest bardzo szybki zarówno w montażu, jak i demontażu. Nie są one przyklejane, ale montowane na specjalnym płynie antypoślizgowym, dzięki czemu nadają się do wielokrotnego użytku. W biurze, w którym na podłogach zastosowano wykładziny ułożone w systemie płytek dywanowych, można łatwo wyciągnąć dowolną ich ilość i zastąpić płytkami informacyjnymi Boccho. Można je zamontować na każdym rodzaju podłoża. W przeciwieństwie do wielu podobnych produktów, płytki Boccho COV pasują do każdej wykładziny. Są sprzedawane na sztuki, (1 płytka ma wymiary 50 cm x 50 cm), dzięki czemu można idealnie dopasować ich ilość do własnych potrzeb.

Najwyższa jakość w Twoim biurze

W czasach koronawirusa wszyscy przywiązujemy dużą wagę do bezpieczeństwa. Oznaczanie ciągów komunikacyjnych w przestrzeniach biurowych z pewnością bardzo ułatwi właściwe poruszanie się czy zachowanie odpowiedniego dystansu, znaczenia ma jednak również możliwość swobodnego odkażania powierzchni płaskich czy czyszczenia podłóg. Płytki Boccho COV wyróżniają się bardzo wysokim stopniem antybakteryjności (aż 99 proc.). Ponadto są bardzo wytrzymałe, a wysokie parametry sprawiają, że mają dużą odporność na ścieranie. Dzięki wykonaniu z gęsto flokowanego nylonu o krótkim włosiu łatwo utrzymać je w czystości i pielęgnować. Wykładzin firmy Boccho to solidne produkty najwyższej jakości, które przez lata doskonale się prezentują, nawet w miejscach, z których każdego dnia korzysta wiele osób.


1.0
Napisz pierwszy komentarz