Giant

Pokonaj stres - sposoby Jarosława Gibasa

art. sponsorowany
Mindfulness, czyli czerpanie z życia pełnymi garściami
Pęd, zarówno w życiu, jak i w emocjach, nie służy nikomu. A już na pewno nie wpływa na nas dobrze towarzyszący pędowi stres. Niczym uciążliwego pasażera na gapę ciężko się go pozbyć. Ten nieproszony gość towarzyszy nam w domu, w szkole i w pracy, burząc upragniony spokój.

Temat ten doskonale znają zwłaszcza pracownicy biurowi. Jako trybiki w korporacyjnej maszynerii wciąż odczuwają presję, aby było szybciej, lepiej i efektywniej. Gdzie znaleźć ujście dla narastającej frustracji? Na to pytanie jest kilka świetnych odpowiedzi, a najlepsze z nich przedstawia Jarosław Gibas oraz jego wspaniałe, inspirujące książki.

Mindfulness, czyli czerpanie z życia pełnymi garściami

Jarosław Gibas, jako socjolog i publicysta, a głównie autor wielu książek z zakresu inteligencji emocjonalnej czy psychologii zmiany, dość dobrze poznał mechanizmy ludzkich zachowań. Bazując na swoim bogatym doświadczeniu, dzieli się niezawodnymi metodami na poskromienie tygrysa, jakim jest codzienny stres. Propaguje nie tylko zdrowy tryb życia, ale i zachęca do odszukania wyjątkowej, indywidualnej pasji oraz dbałości o ciało i umysł jednocześnie. Według jego życiowej filozofii, tylko sięgając po szczęście, możemy je w pełni poczuć. Samo, przez nikogo niezapraszane, po prostu nie odważy się przyjść.

Autor w swojej pracy sięga po różnorodne techniki, począwszy od odnalezienia i pielęgnowania wspomnianej pasji - o czym opowiada w książce: „Motocyklizm. Droga do mindfulness” – poprzez konkretne narzędzia mające na celu oswojenie kłębiących się w umyśle emocji, na medytacji kończąc. Dzięki temu, że nawiązał współpracę z platformą Storytel, jego celnymi uwagami można cieszyć się nawet w drodze do biura, na kolejne intensywne spotkanie z kontrahentem. Trzy głębokie wdechy, jeden rozdział pozycji „Święty spokój. Instrukcja obsługi emocji” i od razu lżej się robi na duszy.

Wypożyczalnia audiobooków wspiera walkę ze stresem

Storytel to nie tylko audiobooki na telefon o frywolnej czy rozrywkowej tematyce. Platforma stawia na tytuły, które dają czytelnikowi o wiele więcej, często wyprzedzając jego oczekiwania o krok. Twórcy strony doskonale wiedzą, że książki do słuchania mogą zdziałać wiele dobrego na płaszczyźnie zdrowia psychicznego, wspierając i motywując wszędzie, gdzie tylko mamy dostęp do laptopa czy telefonu z zainstalowaną aplikacją.
Nic więc dziwnego, że Jarosław Gibas zdecydował się na promocję swoich książek właśnie tutaj. Jak szybciej dotrzeć z pokrzepiającym słowem do pracownika księgowości, którego właśnie zrugał szef? W jaki sposób skuteczniej poprawić kondycję psychiczną kadrowej, która ma na głowie tysiąc spraw, a wszystkie „na wczoraj”? Każda z tych osób dysponuje tylko chwilą w ciągu swojego zabieganego dnia, a tę nie zawsze może poświęcić na tradycyjne czytanie. Co innego audiobook, który sączy do ucha przyjemne i motywujące treści i zawsze może być pod ręką. A wszystko to w trakcie przerwy na kawę lub lunch.

Zarządzanie emocjami staje się dużo prostsze, kiedy wiemy, jak nimi pokierować, zamiast pozwalać im kierować sobą. Na chłodno, metodologicznie i cierpliwie – tak, dzięki audiobookom Jarosława Gibasa, można pokonać stres. Czy istnieje coś lepszego, niż krótka, ale skuteczna sesja medytacji przed ważnym spotkaniem? O tym i o innych sprawach warto posłuchać na Storytel.

Platformy oferujące różnorodną gamę audiobooków to prawdziwy oddech dla zabieganych. Odkrycie nowych możliwości czytania, bez szkody dla czasu, którego jest w końcu tak niewiele, ma swoje ogromne plusy. Storytel, oprócz wspomnianych już pozycji, ma w swojej ofercie także wiele innych, równie wartościowych publikacji, a i dla duszy pragnącej czystej rozrywki ma sporo do zaoferowania. Jej bogato wypełnione półki zajmują audiobooki po polsku, jak i po angielsku, a cechą wspólną są doskonali lektorzy, których można słuchać całymi godzinami. Czasem sam kojący głos płynący ze słuchawek powoduje, że poziom kortyzolu gwałtownie spada, a jego miejsce zajmują upragnione błogość i spokój.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz