Giant

Dlaczego odzyskanie podatku z zagranicy warto powierzyć specjalistom?

art. sponsorowany
Income Tax
Income Tax
Wiele osób, które wykonywały pracę zarobkową poza granicami Polski, ma prawo do zwrotu nadpłaconego podatku dochodowego. Niestety, sporo z nich rezygnuje z tego przywileju sądząc, że procedura odzyskania podatku jest zbyt czasochłonna i droga.

Niemniej jednak warto mieć świadomość, że szanse na odzyskanie często sporej kwoty pieniędzy są duże, lecz nie warto ubiegać się o zwrot podatku na własną rękę. Oto, dlaczego.

Szybki zwrot nie zawsze możliwy

Większość podatników, którzy chcą ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku, oczekuje szybkiej wypłaty należnych środków finansowych. Choć pieniądze te, z prawnego punktu widzenia, rzeczywiście się im należą, to jednak zagraniczne urzędy nie zawsze szybko odpowiadają na nasze wnioski. Przykładowo, szybki zwrot podatku z Holandii w Polsce jest możliwy, jednak należy dostarczyć kompletną dokumentację, co do której urzędnicy nie będą mieli żadnych, nawet najmniejszych wątpliwości. Przedstawienie właściwych dokumentów to warunek, aby środki finansowe w ogóle mogły zostać wypłacone. Niemniej jednak zagraniczne urzędy mogą wzywać do uzupełniania braków, czy co gorsza, do wyjaśnień. To zaś znacznie wydłuża procedurę odzyskania nadpłaconego podatku. Jest to jeden z głównych powodów, dla których sprawę warto oddać w ręce specjalistów. Z ich pomocą z pewnością skompletujemy wszelkie, niezbędne dokumenty na czas, dzięki czemu będziemy krócej oczekiwać na zwrot podatku.

Skomplikowane przepisy podatkowe

Czytając nawet nasze rodzime przepisy podatkowe, możemy odnieść wrażenie, jakoby były one napisane w języku obcym. Nic więc dziwnego, że interpretacja zagranicznych przepisów podatkowych dla wielu jest wręcz niemożliwością. Oczywiście, w internecie możemy znaleźć wiele porad dotyczących tego, jak ubiegać się o zwrot podatku, niemniej jednak nigdy nie mamy pewności, czy cała, opisana procedura rzeczywiście sprawdzi się w naszej, konkretnej sytuacji. Jak wiadomo, przepisy podatkowe są dosyć ogólne, natomiast szczegółowe przepadki powinni rozpatrywać specjaliści, którzy posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Przykładowo o tym, jak wygląda procedura zwrotu podatku z Niemiec, możemy przeczytać na stronie https://holandia.org/zwrot-podatku/zwrot-podatku-z-niemiec/. Jest ona pisana przez ekspertów, zatem może stanowić rzetelne źródło wiedzy.

Bariera nie tylko językowa

Korespondowanie z zagranicznym urzędem wymaga niemalże doskonałej znajomości języka obcego, której zdecydowana większość podatników zwyczajnie nie posiada. Nie ma w tym nic dziwnego, szczególnie gdy wyjeżdżamy do pracy sezonowej, a więc poza granicami Polski spędzamy bardzo krótki okres. Bariera językowa to jednak nie wszystko - w przypadku wielu osób pojawia się lęk przed tym, że nie tylko otrzymamy odmowę zwrotu podatku, ale również zostaniemy wezwani do złożenia wyjaśnień. Doświadczony specjalista bardzo wiele spraw jest w stanie załatwić za nas, dlatego do minimum możemy ograniczyć stres związany z wnioskowaniem o zwrot podatku. Choć za jego pomoc będziemy musieli zapłacić, będą to dobrze zainwestowane pieniądze. 

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz