Giant

Gocław z dobrej strony: co się tutaj zmienia?

|
Nie wiesz, czy kupić mieszkanie na Gocławiu? Zobacz, jak zmienia się ta część Warszawy, poznaj ją z dobrej strony! Opowiadamy dziś o planowanych inwestycjach na Gocławiu.

Gocław to część warszawskiej dzielnicy Praga-Południe, która do tej pory nie cieszyła się zbyt dobrą opinią. Liczne blokowiska, praski klimat lat ubiegłych nie zachęcały, by tu zamieszkać. Gocław ma jednak wiele plusów i to tutaj tkwi przyszłość rozwojowa stolicy! Zmienia się z dnia na dzień, powstają tu nowoczesne budynki, ośrodki kultury, przedszkola. Planowane są nowe tereny rekreacyjne i metro! Jak zmienia się dzielnica i czy warto inwestować w mieszkania na Gocławiu? W dzisiejszym artykule opowiadamy o planowanych inwestycjach.

 

Gocław stawia na sport i kulturę

 

Mieszkańcy Gocławia już niedługo będą mogli korzystać z Terminalu Kultury. Do tej pory Gocław nie miał swojego domu kultury – biblioteka czy klub dla seniorów rozrzucone były po różnych częściach tej dzielnicy. Terminal Kultury to architektoniczna perełka. Na parterze będzie mieściło się Europejskie Centrum Uniwersytetów Drugiego i Trzeciego Wieku. Seniorzy będą mogli odbywać tu m.in. fizjoterapię i zajęcia warsztatowe. Na pierwszym piętrze w końcu swoją przestrzeń będzie miała Biblioteka Publiczna im. Rumla z wypożyczalnią i czytelnią.  Drugie piętro obiektu przeznaczone jest dla Centrum Promocji Kultury z salami przygotowanymi do prowadzenia zajęć programowych.

 

Co ciekawe, w obiekcie stawia się na zieleń. Będą tarasy na dachu oraz 3 szklarnie:

jedna będzie należała do biblioteki, będzie można tutaj czytać książki z widokiem na Gocław. W drugiej będą hodowane rośliny.

 

Na Gocławiu przy Wale Miedzeszyńskim 646 powstaje również duży skatepark dla całej Pragi-Południe jako wizytówka prawej strony Wisły. Będzie to ogromny teren do uprawiania różnego rodzaju sportów: jazdy na deskorolce, hulajnodze, rowerze, BMX i jazdy na rolkach.

 

Gocław mówi tak rekreacji i edukacji!

 

W planach Gocławia jest powstanie dwóch tężni solankowych. Pomysły powstały w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok i przeszły głosowanie do realizacji. W obu projektach lokalizacja tężni to Park nad Balatonem.

 

U zbiegu ul. Fieldorfa i Nowaka-Jeziorańskiego na Gocławiu powstała nowa szkoła podstawowa dla 600 uczniów. W budynku będzie również przedszkole dla 175 dzieci. Obiekt wyposażono w windę i ogromną halę sportową. To nowoczesne, kolorowe i przyjazne dzieciom wnętrza. Zadbano również o teren wokół. Na dachu będzie ogród, na zewnątrz place zabaw i boiska do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki oraz bieżnia.

 

W porównaniu do innych dzielnic Warszawy, mieszkania na Gocławiu kuszą cenami. Warto wziąć pod uwagę inwestycje w nieruchomości w tej dzielnicy ze względu na jej szybki rozwój i świetną lokalizację. O mieszkaniach na Gocławiu można przeczytać tutaj: https://www.profbud.info/mieszkania-goclaw.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz