Giant

Owocowe czwartki to przeżytek. Ergonomiczne stanowisko pracy to benefit, którego oczekują pracownicy!

|
Zapewne wymagasz od swoich pracowników dyspozycyjności i zaangażowania. Chcesz stworzyć zgrany zespół, zależy Ci na zaufaniu – czy jednak możesz zaoferować coś w zamian? Wysokość pensji nie jest już głównym czynnikiem motywacyjnym. Zarówno stali, jak i nowi pracownicy oczekują czegoś więcej.

Benefity pracownicze to dodatkowe świadczenia, wprowadzane w wielu firmach. Jednak oferowane pakiety sportowe, medyczne czy bony zakupowe nie cieszą się tak dużym uznaniem pracowników jak kilka lat temu. Co Twoja firma może zaoferować, by zwiększyć jakość i wydajność pracy? Oto benefit, który już niedługo będzie hitem w Polsce!

 

Innowacyjne rozwiązanie w Twojej firmie

Biurka regulowane elektrycznie pojawiły się na polskim rynku kilka lat temu, jednak do czasu pandemii niewielu przedsiębiorców interesowało się tym rozwiązaniem. Sytuacja zmieniła się w czasie lockdownu, kiedy znaczna część korporacji podjęła pracę w trybie home office. Nieodpowiednie przygotowanie skutkowało spadkiem jakości i wydajności pracy. Nic dziwnego, że przedsiębiorstwa rozpoczęły poszukiwania skutecznych rozwiązań, które zwiększą zaangażowanie zatrudnionych. Jednym z najlepszych benefitów okazało się ergonomiczne stanowisko pracy!

 

Wyniki badań są jednoznaczne

Ergonomiczne biurka wypływają na jakość oraz wydajność pracy. Zapewne nie zdziwi Cię fakt, że w krajach skandynawskich czy Holandii państwo już dawno zdecydowało się na dofinansowanie tego typu nowoczesnych rozwiązań. W Polsce tego rodzaju benefity stają się coraz popularniejsze.

Jak mówi Co-Founder Ergonome, Lukas Jeznach: – Obserwujemy stały wzrost zainteresowania tego typu rozwiązaniami. Mamy bardzo pozytywny odzew zarówno ze strony firm, jak i pracowników, z którymi mamy bezpośredni kontakt przy dostawie lub montażu biurka. Podczas rozmów z przedstawicielami firm otrzymujemy feedback dotyczący tego, że takie rozwiązanie często sugerowane jest przez samych pracowników. Pozwala nam to na utwierdzenie się w przekonaniu, że mamy do czynienia z nowym trendem, który wnosi pozytywne aspekty na przestrzeni ergonomii, ale również wydajności pracy.

 

Czas pójść o krok naprzód

Pracownicy biurowi najczęściej uskarżają się na bóle pleców i stawów. Tego typu dolegliwości utrudniają pracę i pogarszają samopoczucie. To z kolei powoduje spadek jakości pracy, zadowolenia i motywacji. Nic dziwnego, że pracownicy spędzający 8 godzin za biurkiem, coraz częściej korzystają z wydłużonej przerwy na kawę.

Chcąc zadbać o dobre samopoczucie zatrudnionych, firmy decydują się na darmową opiekę medyczną. Jednak w większości przypadków koszt leczenia pokrywa ubezpieczyciel, a na wizytę w gabinecie i tak należy poświęcić swój wolny czas. Lepiej zapobiegać, niż leczyć! Ergonomiczne, komfortowe stanowisko pracy nie będzie spowalniało Twoich pracowników – wręcz przeciwnie – wpłynie na wzrost ich wydajności!

 

Sprawdź, ile zyskujesz

Komfortowe dostosowanie wysokości biurka oraz praca w trybie siedząco – stojącym niesie również wiele korzyści dla zdrowia! Niweluje bóle kręgosłupa i karku, drętwienie kończyn oraz skurcze. Praca na stojąco pozytywnie wpływa na układ krążenia, a nawet na układ trawienny! Jest to również dodatkowa aktywność, której zazwyczaj brakuje osobom pracującym za biurkiem.

Potwierdza to Kinga Sobiecka, fizjoterapeutka For Good Health. Jak mówi: – Biurko ergonomiczne, z regulacją wysokości, daje nam możliwość naprzemiennej pracy tzn. na stojąco i na siedząco. Ruch jest istotny dla naszego ciała, zwłaszcza podczas pracy, która wymusza na nas przebywanie w jednostajnej pozycji. Przede wszystkim odciążamy kręgosłup, podczas pracy na stojąco dotleniamy organizm, nasze narządy i tkanki nie są tak uciśnięte. Kiedy stoimy, angażujemy do pracy mięśnie dolnej partii ciała. Nie zapominajmy, że ruch dobrze działa również na pracę mózgu – podnosi koncentrację i pobudza kreatywność. To sprzyja oczywiście efektywniejszej pracy.

Na stronie https://ergonome.pl/ znajdziesz ergonomiczne biurka, które doskonale sprawdzą się jako jeden z najbardziej zadowalających benefitów pracowniczych! Jeśli chcesz skorzystać ze specjalnych rabatów lub dofinansowania dla firm, skontaktuj się z doradcą klienta firmy Ergonome!


0.0
Tagi:
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Basia M :
Mamy w biurze 3 takie stanowiska i przymierzam się do zakupu takiego w domu. Kapitalna sprawa i ogromna wygoda.
21 stycznia 2022 10:03