PGE Narodowy

Aranżacja tarasu w biurowcu – co warto wiedzieć?

|
Bazkar
Bazkar
Choć taras kojarzy się przede wszystkim z rekreacją w przydomowym terenie, to jednak tego typu miejsca potrafią być z powodzeniem wykorzystywane także w biurowcach, tworząc dodatkową strefę do wypełniania obowiązków i odpoczynku lub budując reprezentacyjne przestrzenie do przyjmowania gości.

Jak zaaranżować taras w biurze? O czym pamiętać i jakimi kryteriami się kierować? O tym wszystkim napiszemy w dalszej części tekstu.

 

Taras w biurze – do czego służy?

 

Biurowe tarasy tworzy się najchętniej w centrach dużych miast. W zależności od formy architektonicznej budynku, mogą się one mieścić na poziomie gruntu, podobnie jak popularne strefy rekreacji przy domach mieszkalnych, bądź stanowić otwartą przestrzeń na którymś z pięter lub nawet na dachu biurowca.

Do czego wykorzystuje się tarasy w biurach? To przede wszystkim miejsce do wypoczynku dla pracowników podczas ich codziennej przerwy. Mogą się tam zrelaksować i wyciszyć, porozmawiać z kolegami lub odizolować od świata, by przeprowadzić prywatną rozmowę.

Coraz częściej tarasy w biurach spełniają też zadania czysto biznesowe. Jeśli tylko ustawi się na nich wygodne meble, jak te dostępne na: https://bazkar.pl, oraz zadba o dodatki, w takim miejscu można bez przeszkód pracować, odbywać spotkania z klientami, a nawet organizować eleganckie rauty dla kontrahentów i klientów.

 

Jak zaaranżować taras?

 

Aby odpowiednio zaaranżować taras, trzeba zadbać o spójność całej przestrzeni z otaczającym ją terenem, a także ze stylem, w którym urządzono biurowe wnętrza. Tak uzyskuje się wrażenie harmonii oraz tworzy miejsce wygodne, wpisujące się w potrzeby firmy lub w jej misję i specyfikę.

Na biurowym tarasie muszą się zatem znaleźć przede wszystkim fotele oraz praktyczny stół. Jego wielkość dostosowuje się do potrzeb danego biznesu. Duże stoły przydają się w miejscach, gdzie organizuje się wieloosobowe spotkania z klientami lub zespołem pracowniczym. Jeśli natomiast taras ma służyć też do celów reprezentacyjnych, warto zastanowić się nad kilkoma mniejszymi stolikami, by stworzyć miejsce do eleganckich mniej formalnych imprez firmowych.

Na tarasach, które przydają się do rekreacji pracowniczej podczas przerwy w wykonywaniu obowiązków, mogą się natomiast znaleźć wygodne sofy i fotele, wyposażone w miękkie poduszki.

 

Biurowy taras – jakie dodatki i kolory wykorzystać?

 

Biurowe tarasy powinny być eleganckie i świadczyć o profesjonalizmie firmy. Dlatego, podobnie jak w innych przestrzeniach firmowych, najczęściej na tarasach reprezentacyjnych stawia się na stonowane kolory. Dominują oczywiście beże, szarości i biele, a z ciemniejszych barw – granaty i czernie.

Najczęściej na tarasach wykorzystuje się założenia stylów nowoczesnych o minimalistycznym wyrazie. W takich miejscach króluje geometryzacja formy mebli i dodatków oraz maksymalne ograniczenie elementów, by zbudować miejsce funkcjonalne i stylowe zarazem. Warto sprawdzić różne pomysły choćby na stronie: bud-dom.org.pl.

Jakie dodatki wykorzystać? Najlepiej zdecydować się na piękne poduszki na meblach (estetyczne i praktyczne zarazem), a także rośliny w donicach i skrzynkach. Dobrym rozwiązaniem są okazy wieloletnie, a zwłaszcza: iglaki i pnącza, które pięknie prezentują się w zasadzie przez cały rok. Wpływa to na pozytywny odbiór przestrzeni oraz zmniejsza ilość obowiązków związanych z pielęgnacją tarasu.

 

Biuro i taras – miejsce wpływające na komfort pracy i reprezentacyjność firmy

 

Efektowny taras biurowy tworzy dodatkowe miejsce do wypoczynku dla pracowników oraz przestrzeń do spotkań biznesowych z klientami. Jeśli tylko istnieje taka możliwość, warto zadbać o stworzenie takiej strefy na świeżym powietrzu, by ułatwić sobie realizację obowiązków oraz jeszcze lepiej zaprezentować swoją firmę w oczach potencjalnych kontrahentów.


0.0
Tagi: Bazkar
Napisz pierwszy komentarz