Giant

5 zalet zdalnego sterowania oświetleniem w biurze

|
Azzardo
Oświetlenie w biurze to niezbędny element instalacyjny, wpływający na komfort i bezpieczeństwo realizowanych obowiązków oraz estetykę przestrzeni.

Oprócz zastosowania właściwie dobranych lamp, takie rozwiązanie składa się również z urządzeń do sterowania oświetleniem. Coraz częściej nie są to już jednak tylko standardowe włączniki. Wiele osób wybiera urządzenia zdalne.

Z czego wynika tak duże zainteresowanie nimi? Takie produkty wyróżniają się szeregiem zalet. 5 z nich przedstawimy w dzisiejszym artykule.

 

Zdalne sterowanie oświetleniem w biurze – na czym polega?

 

Zdalne sterowanie lampami zdobywa popularność już nie tylko w ramach mieszkaniowych systemów Smart House. To także praktyczna opcja do zarządzania oświetleniem w przestrzeni biurowej.

Z czego składa się takie rozwiązanie? Jeszcze jakiś czas temu wykorzystywało się dedykowane piloty, kontrolowane drogą radiową lub działające na podczerwień. Obecnie stawia się na nowocześniejsze konstrukcje, a zwłaszcza modele włączane do lokalnej sieci WiFi. Szeroki wybór takich produktów pojawia się choćby na stronie: Lampy.it.

Inteligentne lampy (lub nawet źródła światła) mogą być sterowane za pośrednictwem centralnego panelu bądź aplikacji mobilnej, którą instaluje się na telefonie lub tablecie. W wielu przypadkach do kontrolowania oświetlenia wykorzystuje się w tym modelu popularnych asystentów głosowych – wszystko po to, by stworzyć jak najbardziej komfortowe warunki dla wszystkich użytkowników biura.

 

Korzyści ze zdalnego sterowania – co można zyskać?

 

Stosowanie inteligentnych lamp i praktycznych systemów sterowania zdalnego niesie ze sobą szereg korzystnych zmian, które odmieniają codzienną pracę w biurze. Do czego mogą się przydać takie rozwiązania i w jakich aspektach są one praktyczniejsze niż standardowe produkty? 5 powodów, dla których warto rozważyć przejście na smart oświetlenie w biurze, podajemy poniżej.

 

1.Większa wygoda kontrolowania lamp

 

Sterowanie oświetleniem w biurze za pośrednictwem aplikacji lub komend głosowych to przede wszystkim olbrzymia wygoda. Nie trzeba bowiem każdorazowo podchodzić do włącznika, by włączyć lub wyłączyć poszczególne punkty świetlne. Kontrolę nad każdym z nich ma się w jednym programie, dostępnym po jednym, dwóch dotknięciach ekranu smartfona. Idealnie sprawdza się to zwłaszcza w miejscach, gdzie w różnych momentach przydaje się nieco inne oświetlenie (np. w salach konferencyjnych).

 

2.Optymalizacja czasu potrzebnego na regulowanie oświetlenia

 

Sterowanie zdalne to także mniej czasu poświęcanego na czynności związane z regulowaniem oświetlenia. W aplikacji szybko włącza / wyłącza się pojedyncze lampy lub całe grupy produktów, ale także reguluje się kluczowe parametry inteligentnych źródeł światła (np. natężenie, temperatura barwowa), by zawsze uzyskać optymalne warunki.

Dodatkowo, tego typu produkty pozwalają na zapisywanie ulubionych ustawień wszystkich lamp we wnętrzu na przyszłość. Dzięki temu da się w mgnieniu oka dopasować oświetlenie do ważnych spotkań z klientem lub wyświetlania ważnej prezentacji podczas szkolenia. Sporo informacji na temat perfekcyjnego oświetlenia w biurze można przeczytać na stronie: bud-rem-com.pl.

 

3.Niższe wydatki

 

Zdalne sterowanie wykorzystuje nowoczesne źródła światła LED o małym zużyciu energii elektrycznej i wysokiej niezawodności. Już sam ten fakt oznacza spore oszczędności dla firmowego budżetu.

Ponadto, precyzyjne dopasowywanie natężenia światła również pozwala obniżyć koszty firmowego oświetlenia. A to wszystko przekłada się na lepsze wykorzystanie budżetu, z czego będzie zadowolony każdy przedsiębiorca.

 

4.Stała kontrola nad zużyciem energii

 

Z optymalizacją systemu oświetleniowego pod względem zużycia energii wiąże się także kolejna funkcjonalność inteligentnego rozwiązania. W mobilnej aplikacji da się bowiem na bieżąco śledzić pobór prądu przez każde z urządzeń. Pozwala to łatwo oszacować aktualne zużycie energii oraz zlokalizować ewentualne najsłabsze ogniwa, by jeszcze bardziej usprawnić cały system.

 

5.Zwrot w stronę bardziej ekologicznej firmy

 

Mniejsze zużycie energii, związane z wykorzystaniem energooszczędnych żarówek oraz lepsze gospodarowanie dostępnymi zasobami przekłada się nie tylko na udogodnienia dla przedsiębiorców i pracowników, ale także to realna korzyść dla przyrody. Same źródła światła LED są bardziej długowieczne niż klasyczne żarówki, a przy tym nie zawierają toksycznych substancji, a także pozwalają ograniczyć pobór prądu do zupełnego minimum przy zachowaniu optymalnego poziomu oświetlenia.

 

Zdalne sterowanie lampami w biurze – nowoczesny sposób na oświetlenie

 

Nowoczesne systemy sterowania oświetleniem w biurze podnoszą komfort i optymalizują koszty związane z zapewnieniem idealnych warunków świetlnych w każdej z przestrzeni. Warto sprawdzić, czy takie rozwiązanie nie przyda się również w naszych biurach.


0.0
Tagi: Azzardo
Napisz pierwszy komentarz