Giant

Techniczne zarządzanie obiektami – najnowsza usługa w ofercie Seris Konsalnet

|
Seris Konsalnet – niekwestionowany lider ochrony rynku w Polsce rozszerza swoją działalność! Najnowsza propozycja firmy to usługa, która pozwoli solidnie zabezpieczyć nieruchomość, a do tego umożliwi techniczne zarządzenie obiektami. Co oferuje klientowi? Dlaczego warto z niej skorzystać?

Zainteresowanie usługami FM z roku na rok jest coraz większe – tak wynika z raportu Polskiej Rady Facility Management. Szacuje się, że rynek ten rośnie w tempie ok. 1 proc. rocznie, a jego wartość wynosi obecnie ponad 118 mld zł. Nie ma się co dziwić – profesjonalne usługi technicznego zarządzania nieruchomością to szansa, aby nie tylko przetrwać w gąszczu przepisów, lecz także odpowiednio zarządzać stanem technicznym budynku, a przy tym optymalizować koszty.

Czym jest techniczne zarządzanie obiektami?

W zakresie technicznego zarządzania obiektami wykonywane są przeglądy, inspekcje, konserwacje instalacji i urządzeń technicznych. Do tego dochodzą jeszcze naprawy i remonty, rozliczania opłat środowiskowych, audyty i realizacje prac aranżacyjnych, a nawet doradztwo w zakresie optymalizacji kosztów nieruchomości.

Jest to już kolejna usługa dedykowana utrzymaniu infrastrukturalnemu obiektów, jaką świadczy Seris Konsalnet. Wraz z nowoczesnymi usługami cleaningowymi oraz zarządzania BDO, a także ochroną fizyczną i monitoringiem tworzy pakiet usług Facility Management. Oznacza to możliwość kompleksowego objęcia opieką całego obiektu przez firmę Seris Konsalnet. Taki sposób realizacji usług sprawia, że właściciel ma wyłącznie jeden punkt kontaktu do zarządzania wszystkimi usługami, co staje się znacznie szybsze i łatwiejsze w obsłudze. Dodatkową korzyścią łączenia usług jest optymalizacja kosztów utrzymania nieruchomości.

Dlaczego techniczne zarządzanie obiektami jest tak ważne?

Sprawność techniczna budynku to jeden z kluczowych obowiązków, jaki spoczywa na jego właścicielu. Jest to szczególnie ważne przy budynkach komercyjnych typu biurowce czy magazyny, w których pracują duże skupiska osób. Muszą oni mieć pewność, że przebywają w bezpiecznym, ergonomicznym i ekonomicznym budynku. Z punktu widzenia właściciela poprawne techniczne zarządzanie obiektami zwiększa żywotność instalacji i odsuwa w czasie konieczność przeprowadzenia remontów generalnych. Wpływa to pozytywnie na wartość i rentowność nieruchomości.

Proponowane usprawnienia, w tym rozwiązania proekologiczne, zdecydowanie poprawiają wizerunek i wpływają na krótko- i długoterminową wartość obiektu. Celem usługi Facility Management jest racjonalne zarządzanie czynnościami infrastrukturalnymi w tym optymalizacja przestrzeni, efektywne prowadzenie inwestycji, zarządzanie wydajnością energetyczną i cieplną. Dlatego też istotny jest odpowiedni dobór partnera, który świadczy pakiet usług i potrafi zająć się nieruchomością kompleksowo tak, aby zapewnić bezpieczeństwo, utrzymanie czystości oraz stałą sprawność techniczną powierzonego obiektu.

Oferta firmy Seris Konsalnet to gwarancja satysfakcji, którą zapewnia grono ekspertów specjalizujących się w dziedzinie eksploatacji infrastruktury budynkowej. Poprzez precyzyjnie wykonane przeglądy i inspekcje usługodawca nie tylko zapewnia prawidłowe działanie instalacji, ale także minimalizację ryzyka wystąpienia awarii.

Indywidualne podejście do usług technicznego zarządzanie nieruchomościami

Firma kieruje swoją ofertę do właścicieli nieruchomości, głównych najemców obiektów, a także przedsiębiorstw zarządzających nieruchomościami. Profil obsługiwanych budynków obejmuje obiekty biurowe i logistyczne, centra handlowe, hotele oraz zakłady produkcyjne.

W zależności od obiektu i zakresu obowiązków usługa może być świadczona w formie stałej obecności pracowników FM Technika Seris Konsalnet na terenie obiektu lub doraźnych przyjazdów w celu wykonania powierzonych zadań. W modelu stacjonarnym usługa jest realizowana przez dedykowany temu zadaniu zespół, który stacjonuje w zarządzanym obiekcie. Z kolei mobilna wersja usługi odbywa się bez konieczności stałej obecności pracownika w obiekcie. Oferta jest zatem na tyle elastyczna, by jak najlepiej dopasować ją do potrzeb i oczekiwań klientów.

Racjonalizacja i optymalizacja kosztów

Presja na zwiększenie efektywności zarządzania nieruchomościami rośnie wraz z upowszechnianiem się cyklicznie zmieniających się trendów. Istotna jest przede wszystkim efektywność kosztowa, ponieważ pozwala na większą swobodę podejmowania decyzji inwestycyjnych przez właścicieli nieruchomości. W 2022 roku, kiedy to na racjonalizowanie kosztów obsługi nieruchomości kładzie się aż tak duży nacisk, outsourcing usług infrastrukturalnych staje się koniecznością. Jest to oczywiście spowodowane znacznym wzrostem kosztów mediów, opłat eksploatacyjnych, materiałów i pracy. Wzrost opłat za utrzymanie nieruchomości powoduje bowiem mniejszą konkurencyjność poszczególnych obiektów, natomiast próba podwyższenia cen może skutkować utratą najemców, a do tego przychodów.

Jak w takim razie optymalizować koszty mądrze? Po pierwsze warto podjąć negocjacje cenowe z dostawcami. Drugim pomocnym rozwiązaniem jest wymiana żarówek na energooszczędne. W bardziej zaawansowanym ujęciu optymalizacja kosztów funkcjonowania budynku powinna dotyczyć wszystkich składowych kosztów, lecz być tak przeprowadzona, by nie zakłócić działania obiektu. Za przykład może posłużyć wprowadzenie czujek ruchu, które włączają światło w ciągach pieszych i na parkingach tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Znaczne oszczędności przynoszą również krany działające na podczerwień i klimatyzacja, która reaguje, kiedy czujniki wyczuwają obecność człowieka. Optymalizacją, albo raczej racjonalną zmianą na etapie projektowania budynku jest, chociażby brak uchylnych okien. Pracownicy chętnie je otwierają w lecie nawet wtedy, gdy jest włączona klimatyzacja, co bezproduktywnie zwiększa zużycie prądu. Z kolei posiadając większą liczbę nieruchomości, można liczyć na wprowadzenie grupowych zakupów.

Kiedy rozpocząć optymalizację kosztów?

Optymalizację kosztów powinno się zaczynać już na etapie projektowania obiektu czy też generalnego remontu istniejącego budynku. Zatrudnienie firmy takiej, jak Seris Konsalnet we wczesnym etapie projektowania pozwoli zaplanować rozwiązania, które przyniosą realne oszczędności. Warto bowiem pamiętać, że w późniejszym etapie wdrożenie rozwiązań może okazać się niemożliwe lub wysoce kosztowne. Powierzając od samego początku to zadanie firmie Seris Konsalnet, zyskuje się pewność, że obiekt będzie w rękach profesjonalistów, którzy posiadają wszelkie niezbędne kompetencje z zakresu usług infrastrukturalnych.

Jeśli chodzi o dokonanie optymalizacji kosztów — pierwszy i bardzo ważny krok to prawidłowe rozpoznanie, w jakich obszarach występują możliwości optymalizacyjne. W tym celu powinien zostać wykonany audyt nieruchomości. Seris Konsalnet oferuje bezpłatne audyty, z których wynika, ile oszczędności w skali roku mogą przynieść działania w ramach oferty firmy. Do decyzji właściciela pozostaje wybór, czy przystępuje on do prac optymalizacyjnych i czy gwarantowane oszczędności są dla niego satysfakcjonujące, by realizować je z Seris Konsalnet. Prawidłowo zaplanowane działania optymalizacyjne potrafią obniżyć koszty funkcjonowania obiektów nawet o kilkaset tysięcy złotych rocznie.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz