Swig3

Interaktywny stół zawojuje biura?

|
GLIPTable powstał w garażu, jednak jest szansa, że stanie sie podstaowym urządzeniem biurowym
GLIPTable powstał w garażu, jednak jest szansa, że stanie sie podstaowym urządzeniem biurowym
Urządzenie stwarza wiele opcji. Można na nim komfortowo surfować w Internecie, przeglądać obrazy, specjalnie przygotowane prezentacje multimedialne oraz przeglądać szczegółowy program wydarzenia.

Pierwsze Międzynarodowe Forum Klastrów IT odbędzie się 13-14 września w Eureka Technology Park w Dąbrowie koło Poznania i zgromadzi branżowych ekspertów, przedstawicieli klastrów, instytucji publicznych oraz firm, które chcą wprowadzać nowoczesne rozwiązania. To właśnie podczas tego spotkania zostanie zaprezentowany dotykowy GLIPTable, który jak inne przełomowe produkty IT powstawał w garażu. Niewykluczone, że ,,wielodotykowość” pojawi się także na innych powierzchniach, takich jak ściany, witryny sklepowe, podłogi i bary.

– Podczas I Międzynarodowego Forum Klastrów IT zamierzamy pokazać możliwości naszego urządzenia, zebrać pomysły na nowe aplikacje i docelowo pozyskać inwestora – mówi Grzegorz Hibner, jeden z twórców urządzenia. – Coraz silniej dostrzegamy potrzebę pozyskania finansowania na działalność badawczo-rozwojową oraz promocję. Prowadzimy rozmowy z potencjalnymi inwestorami, rozważamy także możliwość pozyskania środków z Unii Europejskiej – dodaje współtwórca Krzysztof Liszyński.

GLIPTable może mieć wiele zastosowań, bowiem jego interfejs oparty jest na systemie operacyjnym Windows 7 i umożliwia jednoczesną pracę lub rozrywkę kilku osobom. Urządzenie posiada 48 cali powierzchni dotykowej z możliwością śledzenia ponad 40 punktów dotyku oraz jest wyposażony w system audio, wbudowane Wi-Fi oraz Bluetooth.

– Za każdym razem, gdy prezentujemy urządzenie, pojawiają się kolejne pomysły zastosowań. W chwili obecnej myślimy, aby rozpowszechnić GLIPTable wśród deweloperów mieszkaniowych oraz dealerów samochodowych. Urządzenie równie dobrze sprawdzi się jako automat rozrywkowy lub powierzchnia reklamowa, pozwalająca na interakcję z potencjalnymi klientami – opowiada Przemysław Kozłowski, trzeci ze współtwórców urządzenia. 
 


0.0
Tagi: GLIP
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Bartek Katowice :
Tylko czekać aż szef zainwestuje w takie cudo - będzie sie chcialo pracowac!
10 września 2012 17:05
Interbiuro - duży
mantra