Giant

Rozwiązania, które zmienią biznes, edukację i rozrywkę

Relacja

|
Stół interaktywny zrewolucjonizuje pracę w biurach?
Stół interaktywny zrewolucjonizuje pracę w biurach?
Za nami I Międzynarodowe Forum Klastrów IT, które miało miejsce w Eureka Technology Park w Dąbrowie.

W  Eureka Technology Park w Dąbrowie koło Poznania w połowie września odbyło się I Międzynarodowe Forum Klastrów IT. Ponad setka osób związanych z branżą IT była świadkami prezentacji trzech urządzeń, które mogą zmienić oblicze pracy, zrewolucjonizować funkcjonowanie biur.

Celem wrześniowego Forum była wymiana doświadczeń między branżą IT oraz innymi branżami, transfer wiedzy oraz nawiązywanie wielopoziomowej współpracy. Nawiązanie kontaktów i co najważniejsze nowe kontrakty to owoce spotkania networkingowego, które odbyło się w ramach konferencji.

- Dobra sieć partnerów i współpraca sieciowa to dziś klucz do sukcesu w każdej branży, również w IT – mówi Agnieszka Młyńska z SynergIT. – Klastry z założenia opierają się na idei jednoczesnej współpracy i konkurencji firm o podobnym profilu działalności. Kooperują przy większych projektach, wybierają usługi i produkty oferowane przez innych członków, wymieniają się swoim know-how. Poprzez organizację tego wydarzenia chcieliśmy zintegrować firmy działające w SynergIT z tymi spoza klastra, oraz klastry IT z całej Polski.

Podczas Forum zaprezentowano między innymi interaktywny stół posiadający 48 cali powierzchni dotykowej z możliwością śledzenia ponad 40 punktów dotyku, wyposażony w system audio, wbudowane Wi-Fi oraz Bluetooth

Organizatorem I Międzynarodowego Forum Klastrów IT była Fundacja Edukacji, Innowacja i Wdrażania Nowoczesnych Technologii, koordynator klastra SynergIT.


0.0
Tagi: GLIP
Napisz pierwszy komentarz