Real Estate Management Congress

Ove Arup doradzi władzom lotniska

Efektem współpracy ma być stworzenie koncepcji stołeczengo parku biznesowego Chopin Airport City.

Lotnisko im. Chopina w Warszawie nawiązało współpracę z firmą Ove Arup. Spółka będzie doradzać władzom i przeprowadzi analizę możliwości zagospodarowania nieruchomości zlokalizowanej w bezpośrednim sąsiedztwie Lotniska Chopina w Warszawie. Przedmiotem opracowania będzie parcela o powierzchni 10 ha, na której PPL planuje stworzenie kompleksu Chopin Airport City (CAC). Kontrakt opiewa na kwotę 1,167 zł.

O wyborze zadecydowała najciekawsza koncepcja współpracy oraz doświadczenie firmy w prowadzeniu podobnych projektów w Polsce i za granicą. Niewątpliwym atutem firmy Ove Arup jest jej doświadczenie w prowadzeniu projektów opartych o ideę zrównoważonego rozwoju. Ochrona środowiska to dla PPL niezwykle istotne zagadnienie, które chcemy również uwzględnić w projekcie Chopin Airport City – stwierdziła Aleksandra Matuszewska, pełnomocnik PPL ds. realizacji CAC.

Ove Arup & Partners International Limited Oddział w Polsce, która wygrała postępowanie negocjacyjne, ma dostarczyć opracowanie w ciągu 30 tygodni. W pierwszym etapie prac powstanie wizualizacja zabudowy nieruchomości uwzględniająca sposób wykorzystania CAC pod powierzchnie biurowe, handlowe lub rekreacyjne. Wybór firmy doradczej był kolejnym etapem realizacji projektu. W ubiegłym roku sąd konkursowy złożony z przedstawicieli PPL oraz warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich wybrał koncepcję urbanistyczną Chopin Airport City stworzoną przez biuro architektoniczne JEMS Architekci.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz