bcb wrzesień 2020

Rewitalizacja Szombierki

Prawie 100 hektarów terenów pokopalnianych w Bytomiu zostanie zagospodarowanych przez spółkę Armada.

Armada Development, spółka zależna GC Investment, planuje zagospodarowanie terenów po dawnej kopalni Szombierka – czytamy na portalu propertynews.pl. Przedmiotem inwestycji będzie blisko 100 hektarów w centrum miasta. Władze spółki obiecują stworzenie nowego centrum Bytomia, w którym znów skoncentruje się życie miasta.

Efektem procesu inwestycyjnego, który zgodnie z założeniami ma trwać 4 lata i przebiegać etapami, będzie stworzenie kompleksu biurowego, centrum handlowego, osiedla mieszkaniowego oraz pola golfowego. Będzie to największa tego typu multifunkcjonalna inwestycja na Śląsku.

Powierzchnie biurowe i technopark mają powstać w dawnym budynku szybu „Krystyna” połączonym z wieżą wyciągową w kształcie górniczego młota. Obiekty te mają być poddane gruntownej rewitalizacji i rozbudowie. Szczyt wieży zostanie zaadaptowany na restaurację z punktem widokowym na panoramę Bytomia. Po zakończeniu prac szyb stanie się flagowym, widocznym z wielu punktów miasta i okolicy elementem całej koncepcji architektoniczno-przestrzennej.

Czytaj więcej newsów


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz