Park Project II

Euro-Park rośnie w siłę

Inwestycje rozpoczęte w lipcu i sierpniu w mieleckiej SSE wynoszą obecnie ponad 33 mln zł.

W lipcu i sierpniu Agencja Rozwoju Przemysłu, która zarządza mielecką SSE, wydała na terenie Euro-Parku trzy zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej. Otrzymały je firmy Efekt Plus, Clear Air i Spiroflex. Łączna wartość projektów wynosi ponad 33,4 mln zł. Utworzone zostały 53 nowe miejsca pracy – podsumowała Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Jeden z producentów folii typu strech – Zakład Produkcji Folii Efekt Plus, w swoich planach uwzględnił zakup działki w Rogoźnicy. Inwestor chce wznieść zakład produkcyjny, w którym zatrudnienie znajdzie min. 40 pracowników. Wartość inwestycji szacowana jest na 26,4 mln zł.

Centrum Badawcze Clear Air wzniesie na terenie Mieleckiego Parku Przemysłowego halę – planowane nakłady inwestycyjne wynoszą co najmniej 4 mln zł. Firma oferować będzie usługi w zakresie doradztwa i wykonawstwa analiz technicznych. Hala pozwoli na prowadzenie działalności laboratoryjnej związanej z ochroną środowiska, bioenergotyką, chemią specjalistyczną oraz uprawami hydro i aeroponicznymi. Polska wzbogaci się dzięki tej inwestycji w kolejne innowacyjne centrum badawcze.

Trzecie zezwolenie otrzymała firma Spiroflex, posiadająca 14-letnie doświadczenie w działalności w SSE. Inwestor rozbuduje istniejący już zakład poprzez wprowadzenie do cyklu produkcyjnego maszyn i urządzeń o podwyższonych parametrach technicznych. Zakończenie inwestycji o wartości 3 mln zł planowane jest w 2013 r.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Park Project II
mantra