Dom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoHAVRE Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoAgrobex Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoTétris Poland logoSpectra Development logoVantage Development S.A. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoINTER-BUD logoTorus logoBusiness House logoAluprof S.A. logoINTERBIURO logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKontor logoNowy Styl Group logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPodium Investment logoVastint Poland Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoForbo Flooring Systems Polska logoArchicom logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoCity Space logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Pierwszy inwestor tarnobrzeskiej SSE

REM II jeszcze w tym roku planuje zbudować zakład. Producent okien wyda w strefie 5,7 mln zł.

Firma REM II, która została założona w 1997 r. i zajmuje się produkcją stolarki okiennej, zakupiła w drodze przetargu działkę o powierzchni 2,5 ha. Na parceli zostanie wzniesiony zakład – czytamy na portalu gospodarkapodkarpacka.pl. W najbliższych tygodniach ruszą prace budowlane, a na początku przyszłego roku będzie możliwe zatrudnienie pracowników i rozpoczęcie produkcji.

Firma REM II zatrudnia obecnie ponad 120 osób. W nowej inwestycji spółka planuje powiększenie kadry o kolejne 100 osób, przy czym ostateczna liczba zatrudnionych zależeć będzie od zamówień. REM II ma w swojej ofercie stolarkę otworową, z której 30 proc. przeznaczane jest na eksport do krajów Europy Środkowej i Zachodniej.

Problemy z pozyskaniem inwestorów w tarnobrzeskiej SSE, założonej w 2006 r., wynikały z nieuzbrojenia terenu. Dopiero dotacja o wysokości 16,8 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego pozwoliła na budowę dróg dojazdowych i komunikacji wewnętrznej oraz sieci wodociągowo-kanalizacyjnej i rowów melioracyjnych. Obecnie prowadzone są rozmowy z kolejnymi inwestorami. Władze miasta, które planują rozpisanie drugiego przetargu na działki do końca roku, liczą na zainteresowanie firm budowlanych i logistycznych.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra