PGE Narodowy

Powstanie nowoczesny biurowiec w Poznaniu

Inkubator Biznes i Nauka w Poznaniu
W Inkubatorze siedziby będą mogły założyć firmy działające na pograniczu biznesu i nauki
Młode przedsiębiorstwa będą mogły znaleźć siedzibę w powstającym w Poznaniu Inkubatorze Biznes i Nauka.

Nowy biurowiec powstanie przy ul. Obornickiej 330 i będzie oferował ponad 2100 mkw. powierzchni. Zakończenie budowy przewidziane jest na koniec I kwartału 2014 roku. Inwestorem jest spółka Biznes i Nauka, natomiast generalnym wykonawcą firma budowlana PTB Nickel.

Jako generalny wykonawca Inkubatora Biznes i Nauka odpowiadamy za stworzenie projektu wykonawczego oraz kompleksową realizację całej inwestycji. To kolejny, po m.in. Nickel Technology Park Poznań, Eureka Technology Park, Nickel BioCentrum czy Inea Park, zaawansowany technologicznie projekt, który mamy przyjemność budować. Budowa Inkubatora ruszyła w czerwcu br. Gotowy budynek przekażemy do użytkowania w pierwszym kwartale 2014 roku – mówi Michał Nickel, prezes PTB Nickel.

Inkubator będzie miał dwie kondygnacje, gdzie oprócz 45 biur z około 120 stanowiskami pracy znajdą się laboratoria. W obiekcie zaplanowane jest utworzenie Laboratorium Badań nad Użytecznością, Doświadczeniami Użytkowników i Dostępności (LabUx) oraz Laboratorium Badań Technologii Multimedialnych wraz z Pracownią Inteligentnych Technologii Codzienności. W Inkubatorze nie zabraknie również sal konferencyjnych i szkoleniowych, recepcji, serwerowni, kuchni, zaplecza biurowego oraz pomieszczenia gospodarczego. Użytkownicy korzystać będą mogli z parkingu podziemnego oferującego 40 miejsc postojowych. Obiekt będzie dostosowany do wymagań osób niepełnosprawnych.

Naszą inwestycję postanowiliśmy realizować z firmą Ptb Nickel przede wszystkim ze względu na jej doświadczenie przy budowie obiektów zaawansowanych technologicznie. Inkubator Biznes i Nauka będzie budynkiem spełniającym wymogi klasy A, a jego główną cechą dla osoby poruszającej się wewnątrz na być intuicyjność. Projektując nasz biurowiec poszukiwaliśmy nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które podczas eksploatacji obiektu zapewnią nam jak najniższe zużycie energii elektrycznej oraz jak najbardziej efektywna gospodarkę zasobami naturalnymi i odpadami – informuje Adam Szyszka, prezes spółki Biznes i Nauka, profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Celem Inkubatora jest stworzenie miejsca na siedziby młodych firm, zakładanych często przez studentów i absolwentów uczelni w Poznaniu. Otoczenie, które ma gwarantować obiekt, umożliwi dynamiczny rozwój tym firmom. W Inkubatorze dostępne będą nie tylko nowoczesne przestrzenie, lecz również wsparcie merytoryczne ze strony takich podmiotów jak Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Wyższa Szkoła Logistyki oraz firm oferujących usługi księgowe, finansowe, prawne, informatyczne i marketingowe. Dodatkowo z Inkubatorem współpracuje fundusz LMS Invest, który dostarcza kapitału dla nowych, innowacyjnych przedsięwzięć.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra