PGE Narodowy

Echo Investment rozpoczyna swój największy projekt

155-metrowy biurowiec Q22 powstający w Warszawie
Inwestycja warta jest 500 mln zł
W biznesowym centrum Warszawy powstaje 155-metrowy biurowiec Q22, wart 500 mln zł.

Przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Grzybowskiej wyrośnie wysoki na 155 metrów biurowiec Q22.

Rozpoczynamy realizację najwyższego i największego projektu w historii Echo Investment. To wyjątkowa inwestycja. Nie tylko za sprawą świetnej lokalizacji, ale również dzięki niezwykłemu projektowi architektonicznemu autorstwa prof. Stefana Kuryłowicza. Jestem przekonany, że Q22 wyznaczy nową jakość na biznesowej mapie Warszawy – powiedział Piotr Gromniak, Prezes Zarządu Echo Investment.

Obiekt oferować będzie blisko 50 000 mkw. powierzchni biurowej. Biurowiec powstaje w miejscy rozebranego już hotelu Mercure. Inwestor zebrał wszystkie materiały zebrane podczas rozbiórki i poddał je recyklingowi, dzięki czemu uzyskał 1500 ton stali i 25 000 ton betonowego kruszywa. Projekt architektoniczny został opracowany w pracowni Kuryłowicz&Associates we współpracy z Buro Happold Polska.

Wysokie budynki w centrach  światowych miast są miarą ich ambicji i papierkiem lakmusowym stopnia technicznej maestrii ich budowniczych. Wzniesienie wieżowca w centrum Warszawy było marzeniem Stefana. Rozpoczęty przez niego projekt rozwinęliśmy tak, by nosił znamiona architektury wyrazistej, charakterystycznej i widocznej nie tylko w sylwecie miasta i jego historycznych wedutach, ale i w perspektywach warszawskich alei i ulic coraz mocniej zarysowującego się city. Q22 choć ze szczytem w chmurach, ziemi dotyka lekko,  otwierając się na ulicę przyjaznym parterem. Oferuje przestrzenie wygodne do pracy, spotkań i rekreacji w komforcie, a jednocześnie w duchu innowacji, która od początku towarzyszyła temu projektowi – komentuje Prof. Ewa Kuryłowicz, Kuryłowicz & Associates.

Jak mówi Ian Booth, dyrektor regionalny, Buro Happold - Jesteśmy dumni, że to w naszym biurze powstaje wielobranżowy, zintegrowany projekt Q22. Zespół Buro Happold dołożył wszelkich starań, aby przygotowywane przez nas rozwiązania dla konstrukcji oraz instalacji budynku spełniały najwyższe międzynarodowe standardy dla budynków wysokościowych oraz były zrównoważone.

Biurowiec Q22 to nie tylko nowoczesna przestrzeń biurowa powstająca w centrum biznesowym stolicy. To również budynek przyjazny dla jego użytkowników, oferujący najnowsze rozwiązania funkcjonalne. To miejsce, które stanie się wizytówką każdej firmy podkreślając jej prestiż. Q22 to także udogodnienia dla użytkowników - restauracja, fitness, parking i szatnie dla rowerzystów, nowoczesne rozwiązania dla właścicieli urządzeń mobilnych, odpowiednie zaplecze socjalne. Q to Quality - czyli jakość projektu i jego wykonania. Q to także ładunek, z jakim ten biurowiec będzie oddziaływać na miasto. Wreszcie, Q to także quartz, czyli kryształ o przejrzystej i doskonałej strukturze – wyjaśnia Rafał Mazurczak, dyrektor Działu Biur i Hoteli Echo Investment.

Echo Investment jest już w posiadaniu pozwolenia na budowę. W najbliższym czasie rozpoczną się prace przy budowie ścian szczelinowych i platformy roboczej. Obecnie trwają poszukiwania generalnego wykonawcy. Na wrzesień wyznaczono start budowy parkingu, który powstanie w około 12 miesięcy. Budowa Q22 ma zostać zakończona w I kwartale 2016 roku. Wartość inwestycji wynosi 500 mln zł.


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Kacper :
Wow, na wizualkach wygląda super nowoczesnie. byleby dobrze to zrealizowac i bedzie w koncu obiekt na miare światowa
28 czerwca 2013 17:02
mantra