Podium Investment logoBusiness House logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoINTER-BUD logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoINTERBIURO logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoTétris Poland logoHAVRE Sp. z o.o. logoKontor logoNowy Styl Group logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoTorus logoDEVCO Sp. z.o.o. logoArchicom logoAgrobex Sp. z o.o. logoSpectra Development logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCity Space logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoForbo Flooring Systems Polska logoCOTEX Office Centre logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFYI Commercial Consulting logoAluprof S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Mostostal-Ferrovial zwycięża

Oferta konsorcjum była najkorzystniejsza. Do jesieni 2014 r. firmy mają zbudować krakowskie Centrum Kongresowe.

Centrum Kongresowe, które zlokalizowano przy Rondzie Grunwaldzkim w Krakowie, wybuduje konsorcjum firm Budimex Warszawa i Ferrovial Agroman z Madrytu – czytamy na portalu naszemiasto.pl. Oferta została wybrana jako najkorzystniejsza – w stosunku do szacunków urzędników miejskich, kosztorys wykonawców był niższy o 28 mln zł i opiewał na 317 mln zł brutto.

Z 19 firm, które stanęły do przetargu, do finału wybrano tylko 5 ofert. Dwie wykluczono automatycznie – ceny przewyższały kwotę zarezerwowaną na inwestycję w budżecie miasta. Wynik i poprawność procedury musi teraz zostać sprawdzona przez prezesa urzędu zamówień publicznych.

Obecnie zakończył się realizowany przez firmę Warbud proces wznoszenia ścian szczelinowych, które mają zabezpieczyć obiekt przed naporem wód gruntowych. Po wykonaniu robót przygotowawczych o wartości 7,5 mln zł, możliwe jest rozpoczęcie prac konstrukcyjnych. Centrum ma składać się z trzech sal kongresowych, które w razie potrzeby mogą być adaptowane na przestrzeń wystawienniczą i targową. Uzupełnieniem obiektu będzie  trzypoziomowe foyer z widokiem na Wisłę i Wawel.

Część nakładów inwestycyjnych – 80 mln zł, miasto pozyskało ze środków UE. Kontrowersje wokół zwycięskiej oferty wzbudzają problemy, jakie wystąpiły przy wznoszeniu stadionu Wisły Kraków. Władze zapewniają jednak, że nie zaistnieje konieczność poniesienia niespodziewanych  kosztów – wykonawcy otrzymają zapłatę w formie ryczałtu.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra