Giant

Moody's zakłada biuro w Warszawie

Międzynarodowa firma oferująca usługi ratingowe i badawcze otwiera nowe biuro w Warszawie.

Decyzja Moody's Investors Service o otwarciu biura w Warszawy jest umotywowana rosnącą rolą Polski na rynku finansowym Europy Środkowej i Unii Europejskiej. Na czele warszawskiej siedziby stanie Anna Jełowicka.

Polska jest jedynym krajem z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, który nie doświadczył recesji podczas ostatniego gospodarczego i finansowego kryzysu. Polski rynek obligacji korporacyjnych urósł znacząco od 2008 roku, przy czym wartość emisji tylko w ubiegłym roku wzrosła o 30 proc. Polscy uczestnicy rynku coraz częściej pukają do drzwi światowych rynków kapitałowych, chcąc zaspokoić swoje potrzeby finansowe, wbrew oczekiwanej wartości wzrostu PKB w 2014 roku na poziomie 2,5 proc. W wyniku tego Warszawa stała się niezwykle istotnym regionalnym centrum finansowym. W mieście rośnie również aktywność na krajowym rynku obligacji, mimo długu na poziomie 37 mln dolarów, nie wliczając w to długu Skarbu Państwa – powiedziała Anna Jełowicka.

Obejmowaliśmy polski rynek kapitałowy przez prawie 20 lat, skupiając się szczególnie na międzynarodowych emitentach i jesteśmy obecnie liderem w Polsce w sektorze usług ratingowych dla przedsiębiorstw. Nasze warszawskie biuro, ósme w krajach Unii Europejskiej, jeszcze bardziej wzmocni nasze zaangażowanie – skomentował Olivier Beroud, Dyrektor Regionalny Moody's Investors Service w Europie, Bliskim Wschodzie i Afryce (EMEA).

Moody's Investors Service zajmuje się usługami ratingowymi, badaniami i analizą ryzyka. Firma działa w 115 krajach, obsługując 10 000 emitentów korporacyjnych i 22 000 emitentów publicznych.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz