Forbo Flooring Systems Polska logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoTétris Poland logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPodium Investment logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoSpectra Development logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKontor logoOlivia Business Centre logoFYI Commercial Consulting logoTorus logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoCity Space logoVantage Development S.A. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoNowy Styl Group logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoINTER-BUD logoBusiness House logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArchicom logoUNIMOR Development S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Moody's zakłada biuro w Warszawie

Międzynarodowa firma oferująca usługi ratingowe i badawcze otwiera nowe biuro w Warszawie.

Decyzja Moody's Investors Service o otwarciu biura w Warszawy jest umotywowana rosnącą rolą Polski na rynku finansowym Europy Środkowej i Unii Europejskiej. Na czele warszawskiej siedziby stanie Anna Jełowicka.

Polska jest jedynym krajem z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, który nie doświadczył recesji podczas ostatniego gospodarczego i finansowego kryzysu. Polski rynek obligacji korporacyjnych urósł znacząco od 2008 roku, przy czym wartość emisji tylko w ubiegłym roku wzrosła o 30 proc. Polscy uczestnicy rynku coraz częściej pukają do drzwi światowych rynków kapitałowych, chcąc zaspokoić swoje potrzeby finansowe, wbrew oczekiwanej wartości wzrostu PKB w 2014 roku na poziomie 2,5 proc. W wyniku tego Warszawa stała się niezwykle istotnym regionalnym centrum finansowym. W mieście rośnie również aktywność na krajowym rynku obligacji, mimo długu na poziomie 37 mln dolarów, nie wliczając w to długu Skarbu Państwa – powiedziała Anna Jełowicka.

Obejmowaliśmy polski rynek kapitałowy przez prawie 20 lat, skupiając się szczególnie na międzynarodowych emitentach i jesteśmy obecnie liderem w Polsce w sektorze usług ratingowych dla przedsiębiorstw. Nasze warszawskie biuro, ósme w krajach Unii Europejskiej, jeszcze bardziej wzmocni nasze zaangażowanie – skomentował Olivier Beroud, Dyrektor Regionalny Moody's Investors Service w Europie, Bliskim Wschodzie i Afryce (EMEA).

Moody's Investors Service zajmuje się usługami ratingowymi, badaniami i analizą ryzyka. Firma działa w 115 krajach, obsługując 10 000 emitentów korporacyjnych i 22 000 emitentów publicznych.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra