WEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoArchicom logoCOTEX Office Centre logoUNIMOR Development S.A. logoINTER-BUD logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoTétris Poland logoFYI Commercial Consulting logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAluprof S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDEVCO Sp. z.o.o. logoCity Space logoPorto Office A Sp. z o.o. logoTorus logoPodium Investment logoVantage Development S.A. logoNowy Styl Group logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoSpectra Development logoBusiness House logoForbo Flooring Systems Polska logoKontor logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAgrobex Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Działka w warszawskim Śródmieściu wystawiona na sprzedaż

Prezydent Warszawy wystawiła na sprzedaż nieruchomość przy ul. Kawalerii w Śródmieściu. Na terenie powstać może biurowiec.

W drodze przetargu została wystawiona na sprzedaż nieruchomość gruntowa o powierzchni 2658 mkw. Działka jest niezabudowana i jej cena wywoławcza wynosi 17,4 mln zł netto. Numer działki to 5/3.

Wystawiona na sprzedaż działka objęta jest decyzją Zarządu Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy o warunkach zabudowy. Na terenie powstać może budynek biurowy z garażem podziemnym, dojazdem i niezbędną infrastrukturą instalacyjną, taką jak przyłącza sieci energetycznej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, sieci wodociągowej, centralnego ogrzewania i telekomunikacyjnej. Wysokość zabudowy może osiągnąć 12 metrów.

Teren, na którym znajduje się działka (objęty ulicami Podchorążych, Czerniakowska, B. Prusa, Książęca oraz Aleje Ujazdowskie) wpisany jest do rejestru zabytków. Działania budowlane podejmowane na obszarze nieruchomości wymagają uzyskania pozwolenia konserwatora zabytków. Co więcej, wszystkie roboty ziemne prowadzić należy przy udziale archeologa.

Dla obszaru, na którym znajduje się działka, aktualnie nie ma wyznaczonego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Sposób i możliwości zagospodarowania nieruchomości są podyktowane warunkami zabudowy.

Nieruchomość znajduje się naprzeciwko stadionu Legii, w pobliżu Łazienek Królewskich i dwóch ambasad.

W ciągu sześciu tygodni zgłaszać się mogą osoby, którym przysługuje pierwszeństwo w nabyciu gruntu.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra