Działka w warszawskim Śródmieściu wystawiona na sprzedaż

Prezydent Warszawy wystawiła na sprzedaż nieruchomość przy ul. Kawalerii w Śródmieściu. Na terenie powstać może biurowiec.

W drodze przetargu została wystawiona na sprzedaż nieruchomość gruntowa o powierzchni 2658 mkw. Działka jest niezabudowana i jej cena wywoławcza wynosi 17,4 mln zł netto. Numer działki to 5/3.

Wystawiona na sprzedaż działka objęta jest decyzją Zarządu Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy o warunkach zabudowy. Na terenie powstać może budynek biurowy z garażem podziemnym, dojazdem i niezbędną infrastrukturą instalacyjną, taką jak przyłącza sieci energetycznej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, sieci wodociągowej, centralnego ogrzewania i telekomunikacyjnej. Wysokość zabudowy może osiągnąć 12 metrów.

Teren, na którym znajduje się działka (objęty ulicami Podchorążych, Czerniakowska, B. Prusa, Książęca oraz Aleje Ujazdowskie) wpisany jest do rejestru zabytków. Działania budowlane podejmowane na obszarze nieruchomości wymagają uzyskania pozwolenia konserwatora zabytków. Co więcej, wszystkie roboty ziemne prowadzić należy przy udziale archeologa.

Dla obszaru, na którym znajduje się działka, aktualnie nie ma wyznaczonego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Sposób i możliwości zagospodarowania nieruchomości są podyktowane warunkami zabudowy.

Nieruchomość znajduje się naprzeciwko stadionu Legii, w pobliżu Łazienek Królewskich i dwóch ambasad.

W ciągu sześciu tygodni zgłaszać się mogą osoby, którym przysługuje pierwszeństwo w nabyciu gruntu.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz