Assa Abloy

Bayer oferuje etaty w Gdańsku

Olivia Business Centre w Gdańsku, siedziba firmy Bayer
Olivia Business Centre w Gdańsku, siedziba firmy Bayer
W nowym centrum finansowo-księgowym w Gdańsku zatrudnienie znajdzie 250 osób. Siedziba firmy znajduje się w kompleksie Olivia Business Centre.

Bayer jest niemieckim  koncernem produkującym leki oraz nowoczesne materiały i zajmującym się ochroną zbóż i nasion. Centrum finansowo-księgowe znajdujące się w Gdańsku jest jednym z czterech tego typu należących do firmy w Europie.

Gdańsk został wybrany po zaciekłej rywalizacji pomiędzy wieloma europejskimi miastami i bardzo nas to cieszy. Ostatecznie w ciągu dwóch lat będziemy mieli ponad 250 zatrudnionych tam osób – zapowiada Christophe Dumont, prezes Bayer sp. z o.o.

Centrum znajduje się w kompleksie biurowym Olivia Business Centre. Od decyzji o utworzeniu nowej siedziby firmy w Gdańsku do rozpoczęcia działalności minął rok – oficjalne otwarcie miało miejsce w marcu 2013 rok. Bayer zdecydował się wybrać stolicę województwa pomorskiego spośród takich miast jak Poznań, Wrocław, Katowice czy też Wilno i Tallinn. Gdy zakończy się rozbudowa, centrum zajmować będzie 2500 mkw. powierzchni.

Pracownicy centrum już teraz przechodzą zagraniczne szkolenia oferowane przez firmę. Niektórzy z tych ludzi są już szkoleni w Niemczech. Dla nas ważne jest to, że mamy szansę na zdobycie bardzo dobrych pracowników, którzy zdobyli wykształcenie w Polsce, ale mają szansę na rozwój za granicą, a konkretnie w Niemczech i w naszym drugim centrum finansowym w Hiszpanii. Dzięki temu mają szersze perspektywy i ostatecznie są jeszcze lepszymi pracownikami – mówi Christophe Dumont.


0.0
Tagi: fsa
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Iwona :
Gdańsk ostatnio bardzo się rozwija. Zwiększa się liczba dużych firm, są stosunkowo wysokie płace oraz atrakcyjne możliwości spędzenia czasu wolnego. Przybywa powierzchni biurowej (m.in. Alchemia czy właśnie Olivia Business Centre). Miasto naprawdę warte rozpatrzenia przy podejmowaniu decyzji gdzie mieszkać
9 sierpnia 2013 13:52